امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 5377 , ,
+
-

افغانستان نمی خواهد جهنم عراق را تجربه کند

زمان انتشار : دوشنبه, 21 نوامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%b9%d8%a7%d8%b1%d9%81-%d8%b1%d8%ad%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c

ندای افغانستان: با وجود پیمان امنیتی با آمریکا جنگ ها در افغانستان شدت یافت و سال جاری و گذشته مرگبارترین سال برای غیر نظامیان در افغانستان بود.

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، عارف رحمانی عضو مجلس نمایندگان گفت: بارها جلساتی درمورد پیمان امنیتی با آمریکا برگزار شده است که اگر ما از این پیمان زیان می کنیم و آمریکایی ها به پیمان و تعهدی که به مردم افغانستان کرده اند پایبند نیستند، چه نیازی است که ما این پیمان را ادامه دهیم و لغو نکنیم اما تابحال متاسفانه این جلسات نتیجه ای نداشته است.

وی افزود: متاسفانه در افغانستان مراجعی وجود ندارد که همه چیز را بدرستی بررسی کند. مجلس افغانستان که همه چشم ها بدان دوخته شده است تافته جدا بافته نیست و میوه از درخت حکومتی است که از درون فاسد است.

رحمانی گفت: دولت افغانستان که مرکب از قوه اجراییه، مقننه و قضاییه است باید مسوولانه با آمریکایی ها و با تمام کسانی که با ما پیمان استراتژیک امضا کرده اند، برخورد کنند و از آنها کار بخواهند.

نماینده مجلس، گفت: در حال حاضر اردوی ملی ما به نوعی در حال گسستن است. پولیس ما مشکلات زیادی دارد. ارگان امنیت ملی که تا حدودی حرفه ای بودن خود را حفظ کرده بود، با توجه به وضعیت موجودی که هست دچار مشکل است. با این وجود پس پیمان امنیتی آمریکا به چه درد ما می خورد که ما آن را همچنان حفظ کنیم.

رحمانی ادامه داد: چیزی را که آمریکایی ها باید بدانند این است که افغانستان نمی خواهد جهنمی را که عراقی ها به نام داعش تجربه کرده اند، تجربه کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید