امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 5399 , ,
+
-

وزارت دفاع از راه اندازی عملیات زمستانی شفق دو خبر داد.

زمان انتشار : دوشنبه, 21 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان

بگفته وزارت دفاع کشور، تحقیقات در مورد حادثۀ هلیکوپتر پاکستانی آغاز شده‌است. این هلیکوپتر که مربوط حکومت ایالتی پنجاب پاکستان بوده، شام روز پنجشنبه هنگام نشست اضطراری در یک منطقه صعب العبور ولایت لوگر، سقوط کرد. جنرال عاصم بجوا سخنگوی اردو پاکستان می‌گوید، هلیکوپتر نوع می ۱۷ ساخت روسیه از راه افغانستان به ازبکستان و از آنجا برای ترمیم، راهی روسیه بود. هر چند، جنرال دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت، سرنشینان این طیاره از سوی طالبان گروگان گرفته شده، اما خبرگزاری اسوشیتدپرس از قول سیف الله سیف یک قوماندان طالبان پاکستان می‌نویسد که می‌گوید، آدم کوچی قوماندان دیگر طالبان پاکستانی شش سرنشین این طیاره به شمول یک تبعه روسیه را دستگیر و به محل مخفی انتقال داده تا از حملات نیروهای امنیتی و جنگجویان طالبان افغان، مصئون باقی بمانند.

 

ندای افغانستان: معاون سخنگوی وزارت دفاع امروز گفت که این عملیات برای از بین بردن لانه های تروریستان و راه های مواصلاتی آنها شروع شده است.

 

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان تلکس، محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع کشورمان امروز گفت که این عملیات از بهر نابود سازی مکان‌های امن مخالفان مسلح، بسته شدن راه‌های اکمالاتی این گروه‎ها و از بین بردن سوق و اداره آنان راه اندازی خواهد شد.

 

به گفته وی، این عملیات‎ها در ولایت‎های ننگرهار، کندز، فاریاب، بدخشان، لغمان، ارزگان، کندهار و دیگر ولایت‎های که با تهدید روبرو اند راه اندازی خواهد شد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید