امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 5400 , ,
+
-

اختطاف بیش از صد فرد ملکی در ولایت نورستان

زمان انتشار : دوشنبه, 21 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث

%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%b7%d8%a7%d9%81

 

ندای افغانستان: به گفته احمد الله موحد نماینده ولسی جرگه، گروه تروریستی داعش 35 نفر را از وُلسوالی وایگل، 20 تن را از وُلسوالی کامدیش و 50 تن دیگر را از منطقه قلعه گل نورستان به اتهام همکاری با دولت، اختطاف کرده است.

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، ظاهر قدیر نایب رییس اول ولسی جرگه که ریاست نشست علنی این جرگه را به عهده داشت، از حکومت خواست که این موضوع را پیگیری کند و برای رهایی افراد اختطاف شده اقدامی مناسب به عمل آورد.

 

همچنین زهرا توخی نماینده ولایت زابل در ولسی جرگه نیز از ایجاد پایگاه داعش در وُلسوالی های شاه جوی، نوبهار، دایچوپان خبر داد و افزود که حکومت باید برای پاکسازی آن تدبیری بیاندیشد و ادامه این روند مشکلات بزرگی در این منطقه بوجود خواهد امد.

 

نماینده گان ولسی جرگه در روزهای گذشته از گسترش حضور داعش در ولایات مختلف کشور ابراز نگرانی کرده و هشدار دادند که اگر برای سرکوب آنان اقدام جدی صورت نگیرد، کشور به ساده گی نمی تواند آن را پشت سر بگذارد.

 

مقامات محلی ولایت زابل نیز در روزهای گذشته گفتند که عناصر گروهک تروریستی داعش 3 پایگاه با امکانات گسترده در مناطق مختلف این ولایت ایجاد کرده اند و اگر دولت اقدام فوری برای سرکوب آنان به عمل نیاورد، حضور این عناصر گسترش خواهد یافت.

 

یک مقام محلی زابل نیز در روزهای گذشته گفته بود که داعش و طالبان به صورت مشترک در وُلسوالی خاک افغان فعالیت دارند و 300 نیروی جنگی برای حمله به مناطق همجوار این وُلسوالی جمع آوری کرده اند.

 

سخی مشوانی نماینده کنر در ولسی جرگه نیز روز شنبه گذشته نسبت به حضور گسترده داعش در ولایاتی نورستان، کنر، و زابل هشدار داد و گفت که این گروه سرگرم عسکرگیری در این ولایات است.

 

در این حال مقامات نظامی و امنیتی افغانستان می گویند که به دلیل نابودی پایگاه آنان در ننگرهار، عناصر این گروه از نقطه ای به نقطه دیگر در حال عزیمت هستند و قادر به ایجاد پایگاه برای خود در کشور نخواهند بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید