امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 5457 , ,
+
-

تقابل رهبران در شرایط کنونی بی عقلی است

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 24 نوامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%af%d8%a7%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b3%d8%ac%d8%a7%d8%af%db%8c

ندای افغانستان: مشکلات موجود میان رهبران حکومت وحدت ملی باعث شده است تا مردم از حکومت فاصله بگیرند و این فاصله مردمی، این مشکلات به تقابل رسانیده است.داکتر عبدالقیوم سجادی عضو مجلس نمایندگان در برنامه محور در خصوص نفاق سیاسی میان رهبران حکومت گفت: با وجود معضلاتی که مردم را به رنج و آوارگی کشانده تقابل رهبران هیچ توجیه عقلانی و سیاسی نمی تواند داشته باشد.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، داکتر سجادی در رابطه با برخوردهای سلیقه ای و نبود حاکمیت قانون می گوید که وقتی حکومتداری به جای حاکمیت قانون دست خوش اراده و حاکمیت افراد شود، تنش و تقابل حداقل خروجی این وضعیت خواهد بود.

وی در خصوص دلایل وضعیت کنونی می افزاید: حکومت هنوز به این باور نرسیده است که برای پیمودن یک راه مشترک نیاز به اعتماد و باور مشترک همه قوا در کشور است و این اصل بی اعتمادی بر می گردد به ماهیت تاریخی فردگرایانه و اقتدارگرایانه قدرت کشور.

این نماینده معتقد است که داشتن نظام سیاسی و قانون اساسی لازم است اما مهمتراز آن اجرای قانون است و در کشور عامل ریشه ای برای قانون گریزی وجود ندارد و می بینیم که رییس جمهور و رییس اجرایی که مجریان قانون اند هر چند که شعار دمکراسی سر می دهند در نهایت براساس دیدگاههای فردی کشور را پیش می برند.

داکتر سجادی معتقد است روز بروز با افزایش ناکامی ها و دشواری های امنیتی مشروعیت این نظام را زیر سوال برده است و رهبری حکومت به جای منازعه و دعوا بر سر عزل و نسب وزیر، والی و معین فلان اداره به فکر این باشد که چگونه حکومتش را کاراتر کند.

وی درباره واکنش مجلس در اقبال معرفی نشدن وزیر جدید از سوی رییس جمهور گفت: تنها گزینه ما این است که حکومت را از تریبون های مختلف وادار بسازیم که بخشی از مشکلات را مرتفع بسازد و از برخوردهای سلیقه ای و هر انتخابی که تقابل برانگیز است و برخلاف منافع ملی دست بر دارد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید