امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 5477 , ,
+
-

طالبان، غایبان کلان نشست صلح پگواش!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 24 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان, سیاسی

%d9%be%da%af%d9%88%d8%a7%d8%b4

 

ندای افغانستان: به گفته موسسه پگواش، در آخرین دور از نشست‌های صلح که در اسلام‌آباد برگزار شد، باوجود دعوت این موسسه از طالبان، نمایندگی از این گروه حضور نیافتند.

 

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، در نشست موسسه بین‌المللی کانادایی پگواش که در اسلام‌آباد برگزار شد هیچ نماینده‌ای از سوی طالبان حضور نداشته است.

 

در نشست موسسه پگواش که در مورد صلح بین طالبان و حکومت افغانستان برگزار شده بود تنها اعضای جوامع مدنی و سران احزاب سیاسی افغانستان اشتراک کرده بودند.

 

موسسه پگواش اعلام کرد که در آخرین دور از نشست‌های صلح که در اسلام‌آباد برگزار شد، باوجود دعوت این موسسه از طالبان، نمایندگی از این گروه حضور نیافتند.

 

این در حالی است که در گذشته نیز پگواش نشست‌هایی را در فرانسه، جاپان، قطر، امارات و برخی دیگر از کشورها برگزار کرده بود اما در این نشست‌ها طالبان نیز اشتراک کرده بودند.

 

نماینده گان طالبان در نشست سال گذشته موسسه پگواش که در دوحه برگزار شده بود با صدور بیانیه‌ای پیش شرط‌هایی را برای آغاز مذاکرات صلح با دولت افغانستان اعلام کرده بوند.

 

طالبان در نشست قبلی پگواش در قطر ایجاد دفتر رسمی، آزادی محبوسان، خروج نیروهای خارجی، لغو تحریم‌های سازمان ملل علیه این گروه و پیش شرط‌های دیگری را برای شروع مذاکرات صلح وضع کرده بودند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید