امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 5531 , ,
+
-

از زندان به زندان روایت این روزهای حکمتیار ناجی طالبان!

زمان انتشار : یکشنبه, 27 نوامبر , 2016 , بخش : مقاله

%d8%ad%da%a9%d9%85%d8%aa%db%8c%d8%a7%d8%b1

ندای افغانستان: جلالتمآب حکمتیار این جهاد گر خسته گی ناپذیر اکنون پس از سپری شدن سالهای هجران خویش و بازگشت دوباره به قدرت در جستجوی یاران قدیمی خویش است!

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، وی این روزها با وجود ناتوانی جسمی در پی یاران طالب خود از زندانی به زندان دیگر است.

بنابر گزارش های رسانه های داخلی کشور افراد جناب حکمتیار این ناجی صلح و آرامش افغانستان با هماهنگی با حکومت وحدت ملی در قالب هیات مذاکره کننده حزب اسلامی از زندان های افغانستان دیدن کرده تا با شناسایی اعضای دربند این حزب، مقدمات آزادی آنان را فراهم کنند.

منابع افزودند که هیاتی از حزب اسلامی به ریاست کریم امین رییس هیات گفت و گوهای صلح این حزب با حکومت وحدت ملی در جریان دیدار از زندان پلچرخی کابل، با برخی از قومندانان طالبان نیز دیدار کرده است.

یک منبع در وزارت امور داخله که نام وی ذکر نشده، از تلاش های حزب اسلامی برای آزادی قومندانان طالبان از زندان خبر داده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده است.

گفته می شود حضور هیات حزب اسلامی در زندان های افغانستان برای شناسایی اعضای این حزب بر پایه تفاهم نامه صلح میان حزب اسلامی و حکومت وحدت ملی صورت می گیرد.

کریم امین گفته است که 2 هزارو 600 تن از اعضای حزب اسلامی در زندان های افغانستان هستند و محبوس شدن اعضای این حزب به نام طالبان یکی از چالش های پیش رو برای آزادی محبوسان عضو حزب اسلامی است.

گلبدین حکمتیار حدود یک ماه قبل هنگام امضای توافق نامه صلح با حکومت وحدت ملی در پیام ویدیوی خود گفته بود که باید با آزادی محبوسان مهم طالبان، فضای اعتماد را به وجود آورد.

آزادی محبوسان مهم طالبان چنانکه همگان می دانند موجب افزایش تنش ها و درگیری ها در کشور خواهد شد با این وجود معلوم نیست که چرا حکومت حاضر به پذیرش چنین شرط و شروط هایی از جانب حکمتیار شده است؟!

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید