امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 5569 , ,
+
-

امریکا و کوریای شمالی به مصاف هم خواهند رفت!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

%d9%85%d8%a7%db%8c%da%a9-%d9%85%d9%88%d9%84%d9%86

ندای افغانستان: مایک مولن از مواضع چین در قبال کوریای شمالی و عدم همراهی آن با واشنگتن انتقاد کرد.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، رییس اسبق درستیزوالی اردوی امریکا در یک مصاحبه، وقوع جنگ اتمی در شبه جزیرۀ کوریا و درگیری نظامی واشنگتن با پیونگ یانگ را محتمل خواند. وی، ضمن تقدیر از توجه دونالد ترمپ به افراد با تجربه برای سمت‌هایی چون وزیر دفاع و مشاور امنیت ملی، درباره پروگرام اتمی کوریای شمالی هشدار داد.
او با حضور در یک برنامۀ تلویزیونی نظراتش را درباره دولت آیندۀ این کشور و چالش های پیش روی آن ابراز کرد.
او در مصاحبه با ای بی سی، ابتدا برنامۀ اتمی کوریای شمالی را چالشی ترین موضوع امنیت ملی امریکا خواند و از محتمل بودن جنگ اتمی در شبه جزیره کره سخن گفت.
مولن گفت: به نظر من امکان ایجاد یک درگیری انفجاری در کوریای شمالی و شبه جزیرۀ کوریا، محتمل تر از هر جای دیگری در جهان است خاصتاً با توجه به این واقعیت که کیم جانگ اون سلاحهای اتمی دارد و ما تاکنون قادر نبودیم در این حوزه او را کنترول و مهار کنیم.
او ضمن انتقاد از مواضع چین در قبال کوریای شمالی و عدم همراهی آن با واشنگتن، هشدار داد امریکا نمی‌تواند با پروگرام کوریای شمالی برای قرار دادن سلاح اتمی روی راکت های بالیستیک بین قاره‌ای خود کنار بیاید.
رییس اسبق درستیزوالی اردوی امریکا با اشاره به حضور نامهای افرادی چون جیمز ماتیس برای سمت وزارت دفاع و مایکل فلین به سمت مشاور امنیت ملی گفت: من از این موضوع که او (ترمپ) به افراد با تجربه روی آورده، دلگرم شدم.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید