امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 5589 , ,
+
-

تلاش جان کری برای رهانیدن تروریستهای سوری

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان

تروریست‌

ندای افغانستان: یک رسانه روسی از تلاش های بی وقفه وزیر خارجه آمریکا برای حصول توافق با روسیه با هدف در امان ماندن شورشیان سوری در زمان ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» خبر داد.

به گزارش راشاتودی، به دلیل وجود این احتمال که دونالد ترامپ بعد از آغاز دوران ریاست جمهوری خود اقدامات شدیدی علیه ترویست های فعال در سوریه اتخاذ کرده و در همین راه حتی به توافقاتی نیز با دولت سوریه برسد، «جان کری» به شدت در تلاش است تا پیش از آغاز دوران ریاست جمهوری ترامپ به توافقی در خصوص درامان ماندن شورشیان سوری دست پیدا کند.

در همین رابطه جان کری بصورت مرتب با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در تماس است تا به توافقی برای پایان محاصره حلب برسد.

مقامات دولتی روسیه تماس های وزیر خارجه آمریکا با همتای روس خود در خصوص سوریه را تایید کرده اند.

واشنگتن پست نیز در این رابطه می نویسد: جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا که به زودی جای خود را به فرد دیگری می دهد با خشم و حتی روش های غیر دیپلماتیک تلاش می کند تا با روسیه برای خاتمه محاصره حلب به توافق برسد.

به نوشته این روزنامه ، گواه تلاش های کری ، مکالمات تلفنی پی در پی او با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و همچنین دیدار در اجلاس همکاری اقتصادی آسیا- اقیانوسیه در پرو است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید