امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 5595 , ,
+
-

ولسوالی دوآب نورستان در پرتگاه سقوط

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان, حوادث

رهبر جدید طالبان که خواهد بود؟!

ندای افغانستان: نماینده ولسی جرگه در اظهاراتی از خطر سقوط این ولسوالی خبر داده وهشدار داد که چنانچه نیروهای امنیتی به آنجا اعزام نگردند این ولسوالی بزودی سقوط خواهد کرد.
به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، نورستانی افزود: حدود 150 عسکر پولیس از حدود 2 هفته پیش به این طرف در وُلسوالی دوآب ولایت نورستان در محاصره طالبان قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه این وُلسوالی نیز در محاصره طالبان است، اظهار داشت: هیچ اقدام جدی برای رهایی این عسکر انجام نشده است.

نورستانی خاطر نشان کرد: برخی کمک‌های هوایی به عساکر پولیس تحت محاصره انجام شده، اما این کمک‌ها به حدی نیست که این عساکر با آن قادر به رهایی شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون قومندان پولیس قادر به رفتن به این وُلسوالی نشده، گفت: به همین دلیل نیز نیروهای تحت محاصره حمایت مالی و تجهیز درست نشده‌اند.

نورستانی در ادامه با تأکید بر اینکه تنها مرکز و یک وُلسوالی ولایت نورستان در کنترول کامل دولت محلی است، گفت: تنها مراکز سایر وُلسوالی‌ها در دست دولت است، اما نزدیک‌ترین قریه ها هم توسط طالبان اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه جنگ در وُلسوالی دوآب جریان دارد، خاطر نشان کرد: طالبان تاکنون توانسته‌اند پُسته‌های مرکز وُلسوالی را تصرف کنند.

این عضو ولسی جرگه خاطر نشان کرد: تاکنون کمک قابل توجهی به عساکر تحت محاصره انجام نشده و اگر این وضعیت ادامه یابد، مرکز وُلسوالی دوآب به زودی به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

وی با بیان اینکه والی و مسئولان امنیتی نورستان مسئول وضعیت بوجود آمده هستند، گفت: عدم گسترش همکاری با مردم، نبود نظارت کافی و مثمر بر نیروهای دولتی و ضعف‌های موجود در ولایت نورستان سبب گسترش ناامنی در این ولایت دوردست شده است.

نورستانی با تأکید بر اینکه مسئولان ارشد نظامی و والی نورستان نباید به مقام و سمت خود بنازند، تصریح کرد: آنها باید صادقانه کار کرده و در صورت ضرورت از هر وُلسوالی و قریه یی بازدید کرده و قومندانی جنگ را به عهده بگیرند.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه مسئولان دولت مرکزی به ساکنان ولایت نورستان رحم کنند، گفت: افراد صادق، شایسته و خدمتکار در سمت‌های مختلف این ولایت مقرر شوند.

حضرت شاه نورستانی ولایت نورستان را یک ولایت دورافتاده و عقب‌مانده افغانستان توصیف کرد و گفت: مقام‌های محلی نیز باید تمرکز بیشتری به خرج دهند، در حالیکه تاکنون کوچکترین توجهی نکردند.

وی با تأکید بر اینکه نورستان آموزش معیاری و سَرَک‌های آسفالت شده ندارد، خاطر نشان کرد: ولایت نورستان انگشت ششم دولت نیست، بلکه بخشی از خاک کشور است.

این نماینده مردم نورستان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: هیچ مقام ارشد دولت وحدت ملی از نورستان نیست، اگر ما کسی را در دولت می‌داشتیم به این حد منزوی و عقب مانده نمی‌بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید