امروز مصادف با جمعه, 4 میزان , 1399 , Friday, 25 September , 2020
کد مطلب : 5596 , ,
+
-

افشاگری جنجالی اسدالله عمرخیل والی کندز

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 نوامبر , 2016 , بخش : یادداشت

%d8%a7%d8%b3%d8%af%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d8%b9%d9%85%d8%b1%d8%ae%db%8c%d9%84

ندای افغانستان: والی کندز با افشای برخی رازهای سقوط کندز دست طالبان اعلام کرد که پُسته های امنیتی برای محافظت کندز پیش از حمله طالبان در 12 ماه میزان گذشته فروخته شده بود.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، روزنامه  8 صبح روز سه شنبه به نقل از اسدالله عمرخیل نوشت که وی نام این افراد را نبرد اما به آنان هشدار داد که اگر این کار بار دیگر تکرار شود آنان به دار خواهد کشید.
قسیم جنگل باغ قومندان پولیس کندز نیز گفته است که پیش از اولین سقوط کندز به دست طالبان از نفوذ طالبان به شهر کندز و برای جلوگیری از آن با مقامات بالاتر و کابل در تماس بود و پلان های وی برای جلوگیری از سقوط کندز هیچ گاه عملی نشد و مقامات به آن پاسخ مثبت ندادند، تا اینکه شهر بدست طالبان سقوط کرد.
جنگل باغ افزوده است که مشکل اصلی از کابل است و ما در حد توان خود برای جلوگیری از سقوط کندز جنگیدیم، و اگر پلان من برای ایجاد کمربند امنیتی در اطراف این شهر عملی نشود صدها باردیگر شهر کندز بین نیروهای دولت و طالبان دست بدست خواهد شد.
جنگل باغ تاکید کرد که اگر هشدارها و پلان های وی جدی گرفته می شد کندز بدست طالبان سقوط نمی کرد و اکنون نیز باید اطراف شهر کندز از وجود طالبان پاکسازی شود در غیر این صورت، باردیگر خطر سقوط وجود دارد.
ولایت کندز در خزان سال گذشته بدست طالبان سقوط کرد و این شهر سه روز در کنترول گروه طالبان بود، دولت افغانستان با راه اندازی عملیات گسترده این شهر را از کنترول طالبان خارج کرد اما خسارات جانی و مالی فراوان به دولت و مردم این ولایت وارد شد، در 12 میزان امسال بار دوم شهر کندز بدست طالبان سقوط کرد.
سقوط دوباره شهر کندز بدست طالبان تلفات سنگین غیر نظامیان و خسارات مالی زیادی را برای مردم این ولایت بدنبال داشت و هزاران خانواده آواره شد، مردم اموال و دارایی های خود را از دست داده و منازل آنان ویران شد.
دولت افغانستان هر دو بار پس از سقوط کندز بدست طالبان هیأتی را برای چگونگی سقوط آن تشکیل داد اما هیچ نتایجی در بر نداشت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید