امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 5597 , ,
+
-

خون بی گناهان دامن طالبان را گرفت!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 29 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار افغانستان

2%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d9%86

ندای افغانستان: طالبان با مشکل نقدینگی مواجه اند و دلیل این امر عدم تمایل کمک کننده گان برای دادن پول به این گروه به دلیل افزایش تلفات باشنده گان ملکی افغانستان عنوان شده است.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، یک روزنامه انگلیسی در راپوری نوشت: طالبان با مشکل مالی شدیدی مواجه است، کمک‌کننده گان حاضر نیستند به این گروه که در حال کشتن باشنده گان افغانستان بجای عساکر خارجی هستند، کمک مالی کنند.

گاردین می‌افزاید: طبق گفته چند مقام ارشد طالبان،‌این گروه با مشکل نقدینگی مواجه است و دلیل این امر عدم تمایل کمک کننده گان برای دادن پول به این گروه به دلیل افزایش تلفات باشنده گان ملکی افغانستان عنوان شده است.

ملا رحمت الله کاکازاده یکی از دیپلومات‌های ارشد طالبان در این زمینه به گاردین گفت:‌ به رغم دستاوردهای سال جاری طالبان با مشکلات مالی مواجه شده است.

وی افزود: این جنگ به دلیل تبلیغات در مورد افزایش تلفات افراد ملکی،‌ بدنام شده است و کمک کنندگان حاضر نیستند پول به کسانی اعطا کنند که باشنده گان را می‌کشند.

طالبان برای مدتهای طولانی از حامیان منطقوی یعنی افغان های پولدار و تجار عرب خلیج فارس پول دریافت می‌کردند.

کاکازاده ادامه داد: خروج نظامیان خارجی و درگیری‌ها داخلی میان طالبان، جنگی را که این گروه سالها من‌حیث جنگ علیه خارجیان توجیه می‌کرد را غیر مشروع کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید