امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 5626 , ,
+
-

مفتی سعودی بنده ی غذا شد!

زمان انتشار : چهارشنبه, 30 نوامبر , 2016 , بخش : اخبار جهان, خواندنی ها

%d8%a7%d9%84%d8%b9%d8%b1%db%8c%d9%81%db%8c

ندای افغانستان: مفتی سعودی با نشر ویدیویی اعلام کرد که به خدا و آن گاه به منسف ایمان آورده و منسف را بهترین غذا می داند.
به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، این حرکت غیرانسانی العریفی خشم کاربران شبکه های اجتماعی جهان عرب را برانگیخت.

وی که برخی او را مفتی جهاد نکاح می دانند؛ در مهمانی محمد نوح القضات، نمایندۀ پارلمان اردن، در برابر کمره به ستایش غذایی پرداخت که برای او آورده بودند.

العریفی در این ویدیو گفت: پیش از این کبسه – که غذایی عربستانی است – را ستوده بودم و از منسف – که غذایی اردنی است – کمتر ستایش کرده بودم؛ به همین سبب برخی از برادران گمان کردند می خواهم از شأن منسف بکاهم، اما در واقع آنچه گفتم جهت خنده بود.

العریفی سپس رو به حاضران کرد و پرسید: آیا توبه ام را می پذیرید؟ نمایندۀ پارلمان اردن در پاسخ گفت: او را می بخشیم و العریفی افزود: پس توبه می کنم، سه بار توبه می کنم. آن گاه لقمه ای از منسف را به دهان گرفت.

نشر این ویدیو با واکنش کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد و بسیاری از کاربران، این رفتارِ مفتی سعودی را محکوم کردند.

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشت: آن ها از منسفِ خوشمزه لقمه می گیرند و برای تروریست ها لقمه های بم  می فرستند تا با آن ها بی گناهان را بکشند.

یکی دیگر از کاربران خطاب به العریفی نوشت: تو از خوردن منسف لذت می بری در حالی که هزاران تن از آواره گان در این موسم زمستان سرد، به سبب فتواهایی که تو و امثال تو صادر کردید، رنج می کشند. چطور می توانی خواب خوش داشته باشی؟

و سرانجام یک کاربر یمنی نوشت: درست است که کشورمان تحت محاصره اعراب متجاوز است و ملتمان زیر فشار گرسنگی؛ اما این گونه حرف ها نخواهد توانست شما را در جنگ با ملت یمن، پیروز کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید