امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 5837 , ,
+
-

داعش پروژه جدید امریکا در افغانستان است

زمان انتشار : دوشنبه, 12 دسامبر , 2016 , بخش : مقاله

آمریکا؛ منبع تمویل همه گروه های تروریستی!

ندای افغانستان: داعش نام پروژه جدید امریکا در افغانستان است که در حال حاضر به 25 تا 30 گروه صد نفری می رسد که بیشتر در شرق کشور مستقر می باشد. بیشترین جنگجویان این گروه را پاکستانی های قبایلی از جمله اورکزی ها تشکیل می دهد که هر کدام شان در بدل 500 تا یک هزار دالر امریکایی برای تطبیق اهداف خاص اداره اطلاعاتی آمریکا (سی آی ای) حاضر شده اند که سلاح بردارند و راهی افغانستان شوند.

به گزارش ندای افغانستان به نقل از افغان پیپر، در این میان پاکستان بخصوص شبکه اطلاعاتی این کشور (آی اس آی) مسوولیت تطبیق این پروژه را دارد؛ زیرا پاکستان از دیر زمانی تاکنون، خوب ترین موسسه تطبیق کننده برنامه ها و پروژه ها امریکا در منطقه بخصوص در افغانستان ثابت شده است. هدف اساسی ایجاد داعش در افغانستان که قطعا پیوندی به داعش اصلی تحت رهبری ابوبکر بغدادی ندارد، تضعیف سیاست ها و فعالیت های، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری فدراتیف روسیه و جمهوری خلق چین در افغانستان و منطقه می باشد که واشنگتن می خواهد از این طریق تهران، مسکو و بیجینگ را تحت فشار قرار دهد و امنیت ملی این کشور ها را تهدید نماید و حضور نظامی اش در افغانستان را برای دهه های آینده تضمین کند.

آنگونه که امروز داعش در افغانستان بزرگ نمایی می شود و مسوولیت خونین ترین و مرگبار ترین حملات انتحاری در کابل پایتخت، بر دوش این گروه انداخته می شود، قطعا این توانایی و حضور گسترده را ندارد. رهبران سیاسی و نظامی افغانستان نباید به بزرگ نمایی این گروه ادامه دهند و باید برای سرکوب و محو کامل داعشی ها به نظامیان افغانستان صلاحیت همه جانبه دهند.

حکومت افغانستان به خارجی ها بخصوص به آمریکایی ها اعتماد نکند؛ زیرا واشنگتن و ایتلاف تحت رهبری این کشور در عراق و سوریه نشان داد که قطعا صداقتی برای سرکوب گروه داعش ندارند و زیر این بهانه نیروهای امنیتی و دفاعی قانونی سوریه را آماج قرار می دهند. در این میان تنها کشوری که صادقانه در تلاش سرکوب داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه می باشد، روسیه است که پیروزی های گسترده ارتش سوریه در بخش های مختلف این کشور به خصوص در حلب مدیون عملیات نظامی جنگنده های روسی می باشد.

اگر پای روس ها در عملیات نظامی علیه داعشی ها در سوریه دخیل نمی بود، از آمریکا و متحدان اش کاری ساخته نبود و امروز داعش به علاوه عراق و سوریه کشور های زیادی دیگری را به تصرف خود در آورده بود.

اگر وضعیت در افغانستان به همین منوال ادامه یابد و دولت افغانستان به جای سرکوب داعش تربیون برای تبلیغات این گروه مبدل گردد، افغانستانی ها خود مجبور خواهند شد که سلاح بردارند و از ناموس و کشور خود دفاع کنند که آن دم دیگر به نظامیان خارجی مستقر در افغانستان نیز قطعا جای پای وجود نخواهد داشت و مردم با الهام از جنبش های کشور های عربی خود برای سرنوشت سیاسی شان اقدام خواهند کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید