امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 6313 , ,
+
-

ملا منصور تاوان نافرمانی اش را داد!!

زمان انتشار : شنبه, 7 ژانویه , 2017 , بخش : مقاله

کشته شدن ملا اختر منصور تایید شد!

بگفته یک مقام پاکستانی، امریکایی‌ها ادعا کردند ملااختر منصور بدلیل حاضرنشدن برای انجام مذاکرات صلح با دولت کابل کشته شد.

به نقل از اکسپرس تریبون یک مقام پاکستانی اعلام کرد که امریکا پس از کشتن ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان مدعی شده است که این اقدام بخاطر حاضر نشدن منصور برای مذاکرات صلح افغانستان صورت گرفت.

وی با طرح این پرسش که آیا جانشین ملا اختر منصور یعنی ملا هبت الله به روند صلح افغانستان خواهد پیوست؟ نیز اظهارداشت که اگر امریکا هبت الله را هم بکشد، نشان می‌دهد که واشنگتن به دنبال گزینه نظامی در افغانستان است که این سیاست در این 15 سال شکست خورده است.

مقام پاکستانی که نخواست نامش افشا شود، در پاسخ به پرسشی در مورد سفر نماینده گان طالبان به پاکستان در آکتُبر سال گذشته عیسوی، گفت که پاکستان بر این گروه برای آغاز مذاکرات صلح فشار وارد کرد و از آنها خواست تا به روند صلح بپیوندند اما آنها با این درخواست موافقت نکردند و پس از کشته شدن ملا اختر، این گروه وارد فاز جدیدی با رهبری جدید شد.

وی ادامه داد که همزمان با این اتفاقات، مقامات امریکایی و افغان بازی اتهام به پاکستان را آغاز کردند و بارها اعلام کردند که شبکه حقانی از خاک پاکستان استفاده می‌کند اما اسلام‌آباد به امریکایی‌ها گفت که اکنون گروه تروریستی داعش و تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان عملیات راه‌اندازی می‌کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید