امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 6319 , ,
+
-

مسایل مملکتی، درجای دیگری تصمیم گیری می شود

زمان انتشار : شنبه, 7 ژانویه , 2017 , بخش : یادداشت

فوزیه کوفی

قانون اساسی زمینه را برای افراد فراهم کرده تا بدون برنامه، خودمحور و بدون در نظرداشت اولویت های ملی کار کنند. فوزیه کوفی عضو مجلس نمایندگان امروز شنبه 18 جدی 95 در صحن علنی مجلس با توجه به هفته تجلیل از قانون اساسی گفت: شکی نیست که قانون اساسی افغانستان یکی از دمکرات ترین قوانین اساسی است، اما شکی هم نیست که این قانون اساسی زمینه را برای انحصار قدرت و متمرکز بودن نظام به طور جدی فراهم نموده است.

کوفی می گوید: در موافقتنامه سیاسی که حکومت برمبنایش ایجاد شده است، یکی از موارد اساسی آن تعدیل قانون اساسی برای پست صدارت است. درحالیکه امروز بعد از گذشت سه سال از عمر حکومت وحدت ملی، هنوز هیچ اقدام قانونی برای تعدیل قانون از مجرای قانونی صورت نگرفته است و زمینه را برای این فراهم کرده تا افرادی که در حکومت هستند بی برنامه، خودمحور و بدون درنظرداشت اولویت های ملی کار کنند.

این نماینده مجلس افزود: همه شاهدیم که نه حکومت، نه شورا و نه هیچ نهاد دیگری به مسایل مهم مملکتی نمی پردازد و این تصور می شود که مسایل مملکتی در جای دیگری تصمیم گرفته می شود چرا که ما دایم در روزمرگی به سر می بریم، از سرپرستی وزرا گرفته تا بحران امنیت و مهاجرت و فقری که از تروریست جانکاه تر شده است.

وی می گوید: کسی به موارد ضروری مردم و کشور نمی پردازد. گفته می شود که در ارگ ریاست جمهوری بعضی مشاوران تا 60 هزار دالر معاش دارند و افراد در سطح اجرایی هم از بی برنامه ترین و بیکارترین افراد هستند. همه ی اینها برای مردم هزینه های زیادی دارد و هر دقیقه ای که مصرف می شود از وقت مردم است اما دوستان چنان سرگرم مسایل خود هستند که فراموش کرده اند، منتخب و نماینده مردم اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید