امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 6382 , ,
+
-

مسوول اساسی کشتارها ع و غ است

زمان انتشار : چهارشنبه, 11 ژانویه , 2017 , بخش : یادداشت

بشردوست

محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است.
امروز مجلس نمایندگان رنگ و بوی دیگری داشت و گفته می شود که حدود یکصد تن از افراد اداری و محافظان وکلا و نگهبانان مجلس در میان کشته و زخمی ها هستند.
جلسه علنی مجلس نمایندگان برخلاف روزهای دیگر، امروز کاملا موضع شفاف و روشنی در باره وزیر دفاع و وزیر داخله و رییس امنیت ملی داشتند و تقریبا همه وکلا بر عزل و استعفا و برکناری این سران امنیتی تاکید ورزیدند.
داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه 22جدی 1395 در صحن علنی مجلس گفت: محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است. در یک روز در بیست و یک جدی 1395 در قندهار در مهمانخانه والی در کوچ مهمانخانه وسایل انتحاری جابجا می شود نه کشته و چندتا زخمی من جمله والی می دهد. در همین روز در یک حمله انتحاری در یک روز ده کشته و شهید و ده زخمی می دهیم. در یک روز در حوالی پارلمان بیش از شصت کشته و زخمی می دهیم و در عین حال اعلام کرده اند که در جاهای دیگر هم چنین اتفاقاتی رخ داده است. چه کسی مسوول این ناامنی ها است؟ آیا آخوندزاده مسوول این کشتارها است؟ آن خانواده شهید هیچگونه وعده ای از آخوندزاده داشته است که امنیت آنها به خطر نمی افتد! آیا البغدادی مسوول است؟ او هم هیچ وعده ای به مردم افغانستان و خانواده شهدا نداده بود که ما شما را نمی کشیم. آنها اعلام کرده بودند که ما مردم را می کشیم. مسوول اساسی و اصلی این قتل ها ع و غ هستند، نماینده های پارلمان هستند.

وی افزود: وقتی حکومت یک انجینر ساختمانی را رییس عمومی امنیت تعیین می کند، چگونه توقع دارد که وی کارش را خوب انجام دهد و امنیت را تامین کند. همچنان یک فرد بیسواد را که یک روز سواد آکادمیک در پولیس را نداشته وزیر داخله تعیین می کند، چطور توقع امنیت دارد. وزیر دفاع را که در روز روشن می خوابد و هیچگونه تخصصی ندارد و در هر دسترخوانی از فساد شریک بوده وزیر دفاع تعیین می کند چطور انتظار داریم که امنیت در کشور برقرار و ایجاد شود.

بشردوست گفت: پیشنهاد می کنم که مطابق با ماده 69 قانون اساسی اگر واقعا نماینده مردم هستیم اشرف غنی و عبدالله را به عنوان اتهام در پارلمان بخواهیم. این پیشنهاد را روی میز می گذارم و هر کسی که واقعا نماینده مردم است و به فکر این مردم است آن را امضا کند. در غیر این صورت حرف های آنان خاک به چشم مردم انداختن است. چرا که خیانت ملی ع و غ امروز به روشنی روز است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید