امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 6395 , ,
+
-

افشای اسناد دخالت اسراییل در پارلمان انگلیس!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 ژانویه , 2017 , بخش : اخبار جهان

پارلمان انگلیس

 

با نشر فلم های ویدیویی توسط رسانه ها و مطبوعات انگلیس، فاش شد که برخی از مسئولان سفارت اسراییل در لندن، در برکناری وزرا و نماینده گان انگلیسی مخالف این رژیم، نقش دارند!

 

رسانه ها و مطبوعات انگلیس فلم های ویدیویی را نشر کردند که نشان می دهد مسئولان سفارت اسراییل در لندن در تلاش برای سرنگونی وزرا و نماینده گان انگلیسی به علت مخالفت آنها با این رژیم دست دارند. افشای این فلم های ویدیویی باعث بحث های گسترده ای در انگلیس شده است و نماینده گان حزب محافظه کار خواستار آغاز تحقیقات در این باره شدند.

 

به راپور المیادین، ماریا استریزولو (Maria Strizzolo) یک کارمند زن پارلمان انگلیس است که در یک ضیافت شام در یکی از رستورانت های لندن با شای ماسوت (Shai Masot) مسئول سیاسی سفارت اسراییل توطیه چینی می کنند تا آلن دانکن معاون وزیر امور خارجه انگلیس را که معروف به مخالفت علنی با شهرک سازی اسراییل در مناطق فلسطینی بود، سرنگون کنند، زیرا او باعث بروز مشکلاتی برای اسراییل شده بود.

 

آلن دانکن گفته بود:شهرک سازی اقدام غیرقانونی است که در زمین یک کشور دیگر احداث می شود. این اقدام نه تنها سرقت است، بلکه فراتر از این با ابتکار و حمایت حکومت اسراییل صورت می گیرد.

 

در ادامه این راپور آمده است: این دیپلومات اسراییلی که از سمت خود در سفارت این رژیم در لندن استعفا کرد، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس را هم احمق توصیف کرده بود. این فلم ویدیویی ثابت می کند لابی صهیونیستی از پول برای تاثیرگذاشتن بر موضع سیاستمداران انگلیسی استفاده می کند. من‌حیث مثال یکی از نماینده گان انگلیسی یک ملیون پوند برای پرداخت هزینه سفر شماری از اعضای حزب کارگر این کشور به اسراییل دریافت کرده است.

 

جیم کارام فعال سیاسی انگلیسی به المیادین گفت: منظور این مسئول اسراییلی از سرنگون کردن وزیر انگلیسی چیست؟ آیا سرنگونی به معنای اقدامی شبیه نظامیان اسراییلی است که به طرف فلسطینی ها تیراندازی می کنند؟ در هر صورت چنین اقدامی غیرقانونی است و دیپلومات ها حق ندارند در امور داخلی انگلیس مداخله کنند. من من‌حیث یک باشنده انگلیسی اگر بخواهم یک مقام را سرنگون کنم، به صورت مسالمت آمیز و دموکراتیک او را سرنگون می کنم و به او رای نمی دهم.

 

خبرنگار این شبکه خاطر نشان کرد: سفارت اسراییل در انگلیس که از این اقدام دیپلومات خود عذرخواهی کرد. آلک سالموند سخنگوی حزب ملی اسکاتلند خواستار اخراج این دیپلومات اسراییلی شد. مسئولان دو حزب کارگر و محافظه کار هم خواستار تحقیقات در این باره شدند. رسوا شدن اقدامات لابی صهیونیستی در رسانه های انگلیسی، شکستن سکوت و سخن گفتن درباره مسایلی است که در طول سال های گذشته پرداختن به آنها ممنوع بود. این تحول می تواند همبستگی با مسئله فلسطین را در محافل سیاسی و مردمی در انگلیس تقویت کند و نیز می تواند باعث تیره گی روابط بین لندن و تل آویو شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید