امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 6419 , ,
+
-

پولهایی که حیف و میل می شود، امنیتی که بدست نخواهد آمد!

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 ژانویه , 2017 , بخش : اخبار افغانستان

امنیت

در تازه ترین راپور سیگار آمده است که با وجود صرف مبالغ هنگفت مالی امریکا در افغانستان، نیروهای امنیتی کشورمان قادر با تامین امنیت کشور نیستند!

 

مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) اعلام کرد: نیروهای امنیتی افغان هنوز توانایی تأمین امنیت کامل کشورمان را ندارند.

 

سیگاراعلام کرد: افغانستان باید امنیت را به درستی برقرار کند تا جلو تبدیل شدن افغانستان به پناهگاه امن القاعده و دیگر گروه‌های افراطی را بگیرد.

 

در راپور اخیر مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان که روز گذشته نشر شد، آمده است که وجود نیروهای خیالی در افغانستان یکی از چالش‎های دیگر برای برقراری امنیت در کشور است.

 

سیگاراعلام کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان نتوانسته‎اند امنیت تمام کشور را تأمین کنند و برخی مناطق را از دست داده‎اند.

 

این در حالی است محمد رادمنش معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، ضمن رد راپور سیگار گفت که در یک سال گذشته، نیروهای اردوی ملی چندین منطقه را از وجود گروه‌های مسلح مخالف دولت پاکسازی کردند.

 

جان سپکو مفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان اظهار داشت: با وجود ده‎ها ملیارد دالر کمک، توانایی‎های نیروهای امنیتی افغان به حد لازم نرسیده ‎است.

 

وی افزود: امریکا از سال 2002 عیسوی، 64 ملیارد دالر بر اردوی ملی، پولیس و نیروی هوایی افغانستان هزینه کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید