امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 6521 , ,
+
-

رییس جمهور دست رد به سینه عطا محمد نور زد!

زمان انتشار : جمعه, 20 ژانویه , 2017 , بخش : مقاله

عطا محمد نور

 

داود اساس مشاور ارشد داکتر عبدالله اعلام کرد که سرپرست ولایت بلخ ضعیف عمل کرده است و رییس جمهور غنی تمایلی به ادامه این مذاکرات ندارد.

 

وی تصریح کرد که بسیاری از اعضای حزب جمعیت اسلامی با مذاکرات عطامحمد نور و اشرف غنی مخالف بودند و اکنون سرپرست ولایت بلخ تنها مانده است.

 

داوداساس اظهارداشت که مذاکرات به بن‌بست رسیده است و نتیجه آن نیز معلوم نیست زیرا عطامحمد نور تنها مانده است و حزب جمعیت همراه او نیست بنابراین رییس جمهور نیز تمایل چندانی برای این مذاکرات ندارد.

 

از سوی دیگر، مجیب الرحمان رحیمی گفته بود که داکتر عبدالله عبدالله اختلاف جدی با عطامحمد نور ندارد.

 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که فرهاد عظیمی نماینده ولسی جرگه و نزدیک به عطامحمد نور گفته که مذاکرات ادامه دارد و احتمالا به توافق نهایی منجر خواهد شد.

 

وی گفته که سرپرست ولایت بلخ در کابل است و قرار است در نشستی با اعضای حزب جمعیت نگرانی‌های بی‌مورد رفع شود.

 

هدف از این مذاکرات از سوی افراد نزدیک به عطا محمد نور، تقویت جایگاه رییس اجراییه دولت، عملی شدن توافق‌نامه سیاسی و دخیل شدن حزب جمعیت اسلامی در تصمیم‌گیری‎ها اعلام شده بود.

 

هارون چخانسوری سخنگوی رییس جمهور روز گذشته در جریان یک نشست خبری تائید کرد که مشوره با عطا محمد نور ادامه دارد.

 

هرچند نزدیکان عطا محمد نور گفته‎اند که ناکام ماندن داکتر عبدالله عبدالله در عملی کردن وعده‌هایش به مردم یکی از دلایل مذاکرات او با رییس جمهور است اما برخی مشاوران رییس اجرائیه پیش از این نیز گفته‎ بودند که مذاکرات آقای نور بر سر مسایل شخصی است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید