امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 6534 , ,
+
-

عکس العمل سازمان ملل نسبت به اوضاع عربستان

زمان انتشار : یکشنبه, 22 ژانویه , 2017 , بخش : اخبار جهان

فیلیپ الستون

مخبر ویژه سازمان ملل متحد در امور فقر و حقوق بشر در یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض، عکس العمل این سازمان نسبت به سطح فقر دربرخی ازمناطق سعودی را بیان کرد.

 

فیلیپ الستون از مقام های عربستان سعودی اجازه دادن به زنان برای دریوری و اصلاح ساختار سلطه مرد بر زن در این کشور را خواستار شد.

 

وی افزود که نگران است که حکومت سعودی به گروه کوچکی از اشخاص محافظه کار و سنت گرا گوش فرا می دهد چون این مساله مانعی در مسیر پیشرفت اجتماعی و اقتصادی است.

 

این کنفرانس مطبوعاتی در پایان سفر 12 روزه الستون به عربستان، برگزار شد که در جریان آن با وزرا و همچنین مردمی که در این کشور نفتی در فقر شدید قرار دارند، فعالان، کارشناسان اسلامی و شخصیت های دیگر ملاقات نمود.

 

الستون از جازان در جنوب غرب عربستان سعودی بازدید کرد که از مناطق بسیار فقیر عربستان است که اولین صادر کننده نفت جهان و بزرگترین اقتصاد جهان عرب می باشد.

 

وی خواستار سیاست های لیبرالی تر از سوی عربستان سعودی برای شبکه های اجتماعی شد به ویژه پس از نشر گزارش هایی درباره تعقیب اشخاصی که از طریق انترنت با یکدیگر تماس داشته اند.

 

عربستان سعودی تنها کشور جهان است که در آن زنان حق دریوری ندارند و زنان جهت سفر، ازدواج یا کار نیازمند اجازه ولی امر مانند پدر، برادر یا همسر هستند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید