امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 6566 , ,
+
-

روند فروپاشی اتحادیه اروپا کلید خورد!

زمان انتشار : دوشنبه, 23 ژانویه , 2017 , بخش : یادداشت

جان ماری لوپن

به اعتقاد رهبر راستگرایان فرانسه، عزم مردم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا و رأی آوردن ترمپ در امریکا، روند فروپاشی اتحادیه اروپا را کلید زده است.

جان ماری لوپن رهبر حزب راستگرای جبهه ملی فرانسه در جمع هم‌فکران اروپایی خود، از شروع دومینوی فروپاشی اتحادیه اروپا سخن گفت.

روز گذشته رهبران احزاب راستگرای اروپا در شهر کوبلنز جرمنی گرد هم آمده بودند؛ مُـلکی که خود را برای انتخاب بین روی کار آمدن راستگراها و یا چهارمین نوبت پیروزی حزب آنگیلا مرکل آماده می‌کند.

ماری لوپن فرانسوی که به حزبش به سیاست‌های ملی گرایانه و مهاجرستیزانه مشهور است، در نشست کوبلنز با خوشحالی از پدیدار شدن نشانه‌های فروپاشی نماد هویت واحد اروپایی یعنی اتحادیه اروپا و روی کار آمدن دولت‌هایی با هویت ملی خبر داد.

وی رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا و رأی مردم امریکا به رییس‌جمهور جدیدشان دونالد ترمپ را کودتا علیه نظم موجود خواند و گفت که سال 2017 سال بیداری مردم قاره اروپا خواهد بود.

خانم لوپن قصد دارد در بهار آینده، من‌حیث نماینده حزبش برای رسیدن به ارگ ورسای، با دیگر کاندیداهای ریاست‌جمهوری به رقابت بپردازد.
لوپن در سخنان خود، اتحادیه اروپا را نظام سرکوبی توصیف کرد و گفت: ما پایان یک جهان و تولد جهانی جدید را تجربه می‌کنیم.

سیاستمدار فرانسوی در توضیح علت وجود چنین دیدگاهی گفت: برگزیت (رأی مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا) اولین ضربه واقعی به نظم قدیمی و همان اتفاقی بود که دومینوی بیرون آمدن کل اروپا (از اتحادیه اروپا) را به راه انداخت.

لوپن در ادامه گفت که ضربه دوم به ساختار اتحادیه اروپا، چند هزار کیلومتر آن سوتر در امریکا زده شده است. وی ادامه داد: ضربه دوم خیلی زود وارد شد و آن زمان انتخاب آقای ترمپ به ریاست‌جمهوری ایالات متحده بود؛ این انتخاب، دوستان نئولیبرالیسم را در موقعیتی سخت‌تر گذاشت.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید