امروز مصادف با پنج شنبه, 3 میزان , 1399 , Thursday, 24 September , 2020
کد مطلب : 6596 , ,
+
-

دولت پاکستان حامی کلان گروه‌های تروریستی در منطقه است

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 26 ژانویه , 2017 , بخش : اخبار افغانستان, سیاسی

 

سخنگوی وزارت دفاع کشورمان خاطرنشان کرد که دولت پاکستان حامی کلان گروه‌های تروریستی در منطقه است که امکانات زیادی را برای آنها را فراهم می‌کند.

مقامات ارشد امنیتی اعلام کردند که نیروهای امنیتی برای مقابله با گسترش ناامنی در منطقه عملیات‌های نظامی بسیاری را علیه گروه‌های تروریستی انجام داده‌اند، ولی رابطه این گروه‌ها با برخی از کشورها منطقه مانع سرکوب آنها شده است.

 

شورای امنیت ملی اعلام کرد که گروه طالبان افغان با گروه‌های تروریستی خارجی ارتباط دارند و از این گروه‌ها نیرو جذب کرده‌اند که در آینده می‌تواند تهدیدات امنیتی برای منطقه در پی داشته باشد.

 

تواب غورزنگ سخنگوی شواری امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که در افغانستان بیش از 20 گروه تروریستی با 50 هزار جنگجوی مسلح فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود که نیروهای امنیتی افغان باوجود مبارزه با گروه طالبان، القاعده و افراد وابسته به داعش با گروه‌های تروریستی پاکستانی مانند لشکرطیبه و تحریک‌طالبان‌ پاکستان هم مبارزه می‌کنند.

 

دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع خاطرنشان کرد که دولت پاکستان حامی کلان گروه‌های تروریستی در منطقه است که امکانات زیادی را برای آنها را فراهم می‌کند.

 

مارک‌تونر سخنگوی دولت اوباما چندی قبل در نشست خبری اعلام کرده بود که پیام امریکا در ارتباط با پناهگاه‌های امن تروریست‌ها به پاکستان واضح و علنی است پاکستان نباید برای گروه‌های مخالف دولت افغانستان پناهگاه امن مهیا کند.

 

چند ماه قبل نیز دانیل مارکی استاد پوهنتون و کارشناس ارشد شورای روابط خارجی امریکا در یاداشتی به مجله فارین پالیسی نوشته بود که دولت جدید امریکا باید در قبال پاکستان سختگیرانه عمل کند.

 

وی گفته بود که در تمام محافل سیاسی امریکا مشخص شده که اردو  و سازمان‌های استخباراتی پاکستان ترجیح می‌دهند که روابط خود با گروه‌های تروریستی را حفظ کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید