امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 7098 , ,
+
-

ویرانی و کشتاربی شمار؛ حاصل جنگ نابرابر سعودی ها علیه یمن!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2017 , بخش : مقاله

یمن

به گزارش ندای افغانستان به نقل از آریانانیوز، ایتلاف عربی ضد یمنی به سرکردگی عربستان طی 700 روز گذشته، بیش از 2 ملیون راکت و انواع بم در یمن استفاده کرده است که بیشتر آن برای اهداف مسکونی و انسانی بوده است.

کمتر از یک ماه دیگر، جنگ نابرابر عربستان سعودی علیه یمن و لشکرکشی‌های ایتلاف سعودی علیه مردم مفلسترین کشور عربی وارد سومین سال خود خواهد شد؛ جنگی که به اعتراف سازمان‌های حقوقی بین‌الملل و ناظران فقط ویرانی و کشتار برای یمن به بار آورده است.

وبگاه خبری المشهد الیمنی در راپوری نسبتا طولانی به تبعات و پیامدهای جنگ ایتلاف عربستان سعودی علیه یمن و جنایت‌هایی آن پرداخته است.

ویرانی‌های گسترده:

ایتلاف عربستان سعودی که متشکل از 17 کشور بوده و از طرف امریکا و رژیم صهیونیستی قومندانی می‌شود، ویرانی‌های زیادی در یمن به بار آورده است، به گونه‌ای که آدمی را به حیرت وا می‌دارد و آمارهای اعلام شده از حجم این ویرانی‌ها نشان می‌دهد که این جنگ تنها با هدف نابودی یمن و بازگرداندن این کشور به عصر حجر به راه انداخته شده است.

بر اساس این راپور و مطابق آمارهای رسمی و محلی در داخل و خارج یمن نشان می‌دهد که نزدیک به 485731 مسجد، پوهنتون، مرکز آموزشی، شفاخانه، مرکز صحی، نیروگاه تولید برق و ایستگاه و شبکه ارتباطی، بازار تجاری، خانه، پل، زمین زراعی، مرغداری، گاوداری، فابریکه و وسایل حمل و نقل عمومی، مخزن آب و تأسیسات سیاحتی، صنعتی و بندر به کل ویران شده و نیاز به این دارند که از نو ساخته شود.

طیارات جنگی ایتلاف عربستان سعودی افزون بر این، نزدیک به نیم ملیون خانه را به طور کلی یا جزیی تخریب کرده‌اند.

جنایت‌های جنگی:

در راپور مذکور به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن اشاره شده و آمده است که کشورهای ایتلاف عربستان به رغم اینکه خود را عربی و مسلمان می‌نامند، ولی طی 700 روز گذشته بی هیچ محدودیتی علیه مردم یمن مرتکب جنایت‌های جنگی شده است.

من‌حیث مثال، بر اساس آمار موثق در حمله طیارات و کشتی‌های جنگی عربستان سعودی، 34863 نفر کشته و زخمی شده است که از بین آن‌ها، 10 هزار طفل و زن و 25 هزار نوجوان کشته و زخمی شده‌اند.

حجم ویرانی‌ها:

ایتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان، از آغاز تجاوز خود به یمن بیش از 2524380 راکت زمین به هوا، بم های خوشه‌ای، فسفری، حرارتی و غیره استفاده کرده و همه آن‌ها برای اهدافی مسکونی و انسانی استفاده شده است.

ایتلاف عربستان بر اساس آمار نشر شده، 105 هزار حمله هوایی داشته که روزانه 150 حمله هوایی می‌شود و مطابق راپور‌های وزارت دفاع امریکا و انگلیس 170 هزار حمله هوایی علیه یمن صورت گرفته است، یعنی چیزی حدود 240 حمله هوایی در روز.

جنگ افزارهای بکار رفته علیه یمن:

مطابق آمار رسمی و اعلام قومندانی‌های ایتلاف متجاوز عربستان، 250 طیاره جنگی پیشرفته، 100 چرخبال ، 80 طیاره بی پیلوت، 46 کشتی جنگی و ناو طیاره بر امریکا و ده‌ها ناوچه و قایق جنگی که 6 عدد از آن‌ها جزو کشتی‌های رژیم صهیونیستی است و روزنامه ایدیعوت آحارنوت نیز به آن اعتراف کرده است، در جنگ علیه یمن به کار گرفته شد.

افزون بر این، شبانه روزی 700 طیاره جنگی امارات، سعودی، بحرین، قطر، مغرب، سودان، امریکا و اسراییل آسمان یمن را محاصره کرده‌اند و بیشترین مقدار از این طیارات جنگی از آن عربستان سعودی است که همه این 700 طیاره جنگی از 14 پایگاه هوایی بلند می‌شوند.

محاصره ظالمانه یمن:

یمن طی 700 روزی که شاهد جنگ نابرابر علیه خود بود، تحت شدیدترین محاصر‌ه‌ها قرار گرفته است و مردم ان در نتیجه محاصره بحری، زمینی و هوایی در شرایط اسف باری به سر می‌برند:

20 ملیون نیازمند دریافت کمک‌های انسانی عاجل هستند.

2 ملیون طفل یمنی از آموزش محروم شدند.

3 ملیون طفل از سوء تغذیه رنج می‌برند.

10 ملیون طفل یمنی به مراقبت‌های صحّی نیاز دارند.

8 هزار طفل یمنی روزانه بر اثر نبود دارو و شیوع مریضی‌های کشنده جان خود را از دست می‌دهند.

3 ملیون باشنده یمنی آواره و بی‌سرپناه شده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید