امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 766 , ,
+
-

حنیف اتمر در اندیشه ناامن ساختن ولایات شمالی کشور است!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 اکتبر , 2015 , بخش : مقاله

حنیف-اتمر

حنیف اتمر می خواهد با این کار ولایات شمالی را نا امن سازد، صفحات مجاهدین را ضعیف سازد و آنها را بدنام نماید و تا پنج سال آینده جنگ را قدم به قدم از ولایات جنوبی و مشرقی به ولایات شمالی انتقال دهد.

 

مشاور امنیت ملی حنیف اتمر تقریباَ یک ماه قبل از سقوط قندوز در کابل و قندوز به مسوولین تمام قطعات نظامی فرمان داد که در ولسوالی چهار دره، گورتیپه و انگور باغ بر ضد طالبان از هر نوع عملیات خود داری نمایند.

بعداَ این خبر خیلی زود افشا شد که چهار دره مرکز تجمع طالبان گردیده، از قندوز، بغلان و دیگر ولسوالی ها تمام طالبان در اینجا جمع شده و طرح حمله را بالای قندوز طراحی نمودند. حنیف اتمر تا زمان سقوط قندوز به نیرو های امنیتی اجازه نداد که بالای ولسوالی چهاردره عملیات را آغاز نمایند.

اهداف حنیف اتمر از این کار:

حنیف اتمر می خواهد با این کار ولایات شمالی را نا امن سازد، صفحات مجاهدین را ضعیف سازد و آنها را بدنام نماید و تا پنج سال آینده جنگ را قدم به قدم از ولایات جنوبی و مشرقی به ولایات شمالی انتقال دهد. نامبرده میخواهد خود را در انتخابات آینده ریاست جمهوری کاندید نماید و رأی ولایات پشتون نشین را از آن خود نماید.

بخاطر اینکار حنیف اتمر با شبکه استخباراتی آی اس آی پاکستان نیز معامله نموده که در انتخابات آینده طالبان بخاطر وی غیر مستقیم کار مینمایند و بر محلات رای دهی مجتمع پشتون ها حملات نمی نمایند.

 

منافع پاکستان از این کار:

اگر حنیف اتمر رییس جمهور آینده افغانستان شود؛ خط دیورند را به رسمیت خواهد شناخت، قونسلگری های هندوستان را در افغانستان محدود خواهد ساخت، سفارت و دیگر همکاری های هند تحت نظارت آی اس آی خواهند بود، افغانستان سیاست خارجی خود را به خواست پاکستان تعقیب خواهد نمود، در بازار و اقتصاد افغانستان، پاکستان دست آزاد خواهد داشت. وزرا، رؤسا و مقامات بلند رتبه نظامی به خواست پاکستان مقرر خواهند شد. و دها فرمایشات پاکستان پذیرفته خواهد شد.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید