امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 815 , ,
+
-

انتصاب قوماندان های امنیه 5 ولایت

زمان انتشار : دوشنبه, 12 اکتبر , 2015 , بخش : اخبار افغانستان

قوماندان

در اعلامیه ای که از سوی ارگ منتشر شد آمده است که قوماندان های امنیه 5 ولایت انتصب شده اند؛ عبدالقیوم باقی زوی به عنوان قوماندان سرپل، مطیع الله صافی، قوماندان لغمان، امین الله امرخیل به حیث قوماندان غزنی، عبدالرووف تاج قوماندان بادغیس و اکرام الدین به عنوان قوماندان نورستان تعیین شده اند.
ارگ ریاست جمهوری می گوید که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری امروز با قوماندان های امنیه جدید در ارگ ریاست جمهوری دیدار و در مورد مسوولیت های امنیتی با آنها صحبت کرد.
صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت امور داخله گفته است که قوماندان های جدید براساس پیشنهاد وزارت داخله و منظوری رییس جمهوری به این سمت تعیین شده اند.
از جمله 5 ولایت که قوماندان های امنیه جدید برای آنها تعیین شده، ولایات سرپل، غزنی و نورستان از ولایت های ناآرام کشور است.
بدنبال حمله طالبان به محبس ولایت غزنی و فراری دادن صدها زندانی، نمایندگان مردم این ولایت در مجلس نمایندگان از کارکرد محمد حکیم انگار، قوماندان امنیه این ولایت انتقاد کردند و خواستار برکناری او از این سمت شدند.
آنها آقای انگار را به سهل انگاری در انجام وظیفه متهم کرده و مدعی شدند از زمانیکه او به صفت قوماندان امنیه غزنی کارش را آغاز کرده، گراف ناامنی افزایش یافته است و علاوه بر گروگانگیری، طالبان قدرت پیشتر پیدا کردند.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید