امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8205 , ,
+
-

کوریای شمالی، علیه اسراییل بیانیه صادرکرد!

زمان انتشار : دوشنبه, 1 می , 2017 , بخش : اخبار جهان

کوریای شمالی و اسراییل

در بیانیه کوریای شمالی به جنایت رژیم صهیونیستی علیه بشریت اشاره شده است.

کوریای شمالی رژیم صهیونیستی را تهدیدی برای صلح جهان دانست و اعلام کرد که این رژیم با توجه به در اختیار داشتن تسلیحات هسته ای متعدد و بی شمار، حاضر به بیان آن نیست و مجامع بین المللی نیز چشمان خود را بر روی این واقعیت بسته اند.

 

اعلام موضع پیونگ یانگ علیه رژیم صهیونیستی پس از آن صورت می گیرد که اویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پی بالا گرفتن تنش میان امریکا و کوریای شمالی، در سخنانی با دیوانه و تندرو قلمداد کردن کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی گفته بود که جنگ احتمالی با کوریای شمالی تاثیرات مستقیمی بر روی این رژیم خواهد داشت.

 

آژانس خبررسانی کوریای شمالی روز گذشته با نشر بیانیه دولت این کشور، اظهارات لیبرمن را گستاخانه دانست و نوشت: بیان این سخنان شرم آور و زشت از دیدگاه پیونگ یانگ چالشی جدی محسوب می شود.

در این بیانیه آمده که اسراییل به طور غیرقانونی تسلیحات هسته ای در اختیار دارد و مجامع بین المللی نیز چشمان خود را بر روی این واقعیت بسته اند.

 

 

در این بیانیه تاکید شده که رژیم غاصب صهیونیستی با بیان اینگونه مسایل قصد دارد افکار عمومی دنیا را نسبت به سیاست های اشغالگرانه خود در خاورمیانه و جنایاتی که در این منطقه مرتکب می شود، منحرف سازد.

 

 

لیبرمن در سخنان اخیر خود کوریای شمالی را برهم زننده صلح و ثبات در جهان دانسته و اعلام کرده بود که جنگ اتمی حتی اگر منحصر به کوریای شمالی باشد این قضیه به میدان های جنگی خاورمیانه نیز کشیده خواهد شد.

 

سخنان وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی صورت می گیرد که این رژیم دارای دست کم 200 کلاهک هسته ای است و هیچ نهاد بین المللی نیز بر فعالیت های اتمی این رژیم نظارت نمی کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید