امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 8207 , ,
+
-

حدود 5000 سوری توسط داعش اعدام شدند!

زمان انتشار : دوشنبه, 1 می , 2017 , بخش : خواندنی ها

داعش اعدام

به راپور مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشرسوریه، حدود ۴هزار و ۷۰۰ نفر توسط داعش اعدام شدند.

 

دیدبان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان سوری) اعلام کرد: گروه تروریستی داعش طی ۳۴ ماه از ۲۹ / ۶ / ۲۰۱۴ تا ۲۹ / ۴ / ۲۰۱۷در سوریه، حدود ۴ هزار و ۷۰۰ نظامی و فرد ملکی سوری و حتی از عناصر خود و سایر تروریست ها را به روش های مختلف اعدام کرده است.

این مرکز افزود: گروه تکفیری – تروریستی داعش در ماه عیسوی گذشته، ۶۴ نفر را در ولایات رقه، دیرالزور، حمص، حسکه و حلب اعدام کرده است.

براساس راپور دیدبان حقوق بشر سوریه، گروه تروریستی داعش ۲هزار ۵۷۷ فرد ملکی از جمله ۸۷ طفل و ۱۳۴ زن را با فَیْر مستقیم، سر بریدن، سنگسار کردن، پرتاب از ارتفاع و آتش زدن در ولایات دمشق و حومه آن، دیرالزور، رقه، حلب و حماة اعدام کرده است. این گروه تروریستی همچنین بیش از ۹۳۰ نفر از کوچی ها را در حومه شرقی دیرالزور و ۲۲۳ باشنده کُرد را با فَیْر مستقیم یا سلاح سرد در شهر عین العرب (کوبانی) و ۴۶ نفر را در حومه شهر سلمیه و ۸۵ را در منطقه بغیلیه در شهر دیرالزور و ۵۱ نفر را در ولایات مختلف سوریه به صورت وحشیانه و به اتهامات بی اساس اعدام کرده است.

این گروه تروریستی همچنین ۵۱۰ نفر از عناصر خود را به اتهام جاسوسی، فرار و مقاومت نکردن در مقابل پیشروی نیروهای سوری و ایجاد اختلاف در این گروه اعدام کرده است. عناصر این گروه تروریستی همچنین ۳۴۶ نفر از سایر عناصر تروریستی را در درگیری‌های داخلی میان گروه های تروریستی در سوریه اعدام کرده است.

طبق این راپور، گروه تروریستی داعش، یک هزار و ۲۵۳ نفر از نیروهای ارتش سوریه را پس از اسیر کردن آنان در جریان نبردهای مختلف، اعدام کرده است.

گروه تروریستی داعش همچنین در این ۳۴ ماه، دو نفر از نیروهای ترکیه را در حومه شمال شرقی حلب آتش زده است.

گروه تکفیری – تروریستی داعش از سال ۲۰۱۲ در سوریه ایجاد و شهر رقه سوریه را من‌حیث مرکز خود در این کشور اعلام کرده است.

البته شمار کشته شدگان سوری توسط گروهک تروریستی داعش دهها هزار نفر می باشد و آمار مورد اشاره در سطرهای بالا فقط آمار اعدام های داعش می باشد.

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید