امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 8222 , ,
+
-

حمایت امریکا از مادر تروریست ها!

زمان انتشار : دوشنبه, 1 می , 2017 , بخش : مقاله

پاکستان

کرزی گفت: دولت امریکا همواره به کمک‌های مالی خود به پاکستان ادامه داده است.

به نقل از نیوزاکس، حامد کرزی با اشاره به اظهارات تند کمیته روابط خارجه سنای امریکا درباره پاکستان اظهارداشت این نخستین بار نیست، بلکه امریکا قبل از این نیز پاکستان را حامی تروریزم خوانده بود.

 

وی افزود: حتی جنرال مولر شبکه حقانی را چند ماه قبل از تقاعد خود، بازوی سازمان استخبارات اردوی پاکستان اعلام کرده بود اما با این وجود، دولت امریکا همواره به کمک‌های مالی خود به پاکستان ادامه داده است.

 

کرزی اظهارداشت: اینکه موضوع حمایت پاکستان از گروه‌های تروریستی در افغانستان در کمیته روابط خارجه مشرانو جرگه امریکا مطرح شد؛ خوب است اما اینکه آیا امریکا می‌خواهد کاری در این مورد انجام دهد، مهم است زیرا ما شاهد اظهاراتی از این قبیل در گذشته نیز بوده‌ایم.

 

رییس جمهور سابق کشورمان تاکید کرد جنگ و یا صحبت از جنگ راه عبور از مشکلات نیست بلکه صلح حل مشکلات است.

 

وی در ادامه گفت‌وگویش با شبکه خبری هندی اظهار داشت: من به هندوستان نیز توصیه می‌کنم که در مقابل پاکستان رویکرد مسالمت آمیزی اتخاذ کند.

 

کرزی ادامه داد که همواره گفته‌ام چه در رابطه با طالبان و یا چه در رابطه با پاکستان، مهم نیست آنها چه می‌کنند بلکه ما باید همواره روند مسالمت آمیزی را دنبال کنیم، زیرا این به نفع هند، پاکستان و افغاستان است.

 

کرزی قبل از این نیز با انتقاد از سیاست امریکا در قبال افغانستان تاکید کرده بود که امریکا همواره با اتخاذ موضع نرم در قبال اسلام‌آباد تلاش کرده است تا به مشکلات امنیتی افغانستان با اعزام نیروهای بیشتر و تشدید آتش جنگ رسیده‌گی کند که باعث قربانی گرفتن افغان‌ها شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید