امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8233 , ,
+
-

زندانیان آل خلیفه؛ قربانیانِ بی دفاع!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 می , 2017 , بخش : اخبار جهان

زندان آل خلیفه

افراد زندانی در زندان هاي رژيم آل خليفه با برخورد خشن و بي توجهي به نيازهاي صحی شان مواجه هستند.

بازداشت شده گان در شرايطي است که در ميان آنان افرادي حضور دارند که به مریضی هاي صعب العلاج دچارند.

الياس الملا از جمله مریضانی است که از يازدهم می سال دو هزار و دوازده در بازداشت حکومت بحرين قرار دارد. مادر اين فعال بحريني مي گويد، در سال دو هزار و پانزده به ما خبر رسيد فرزند ما در شرايطي بسيار دشوار از زندان به شفاخانه منتقل شد، ما تمام شفاخانه ها را جستجو کرديم اما موفق نشديم او را بيابيم، پس از مدتي پي برديم او در يکي از شفاخانه هاي نظامي بستري است، به آن شفاخانه مراجعه کرديم اما به ما اجازه ندادند او را ملاقات کنيم.

در آزمايشهاي وی ثابت شد الياس الملا به بيماري سرطان مبتلا شده است اما زندانبانان مانع پيگيري معالجاتش شدند. حتي پنج روز پس از انجام دادن يک عمل جراحي بسيار سخت، او را به زندان بازگرداندند.

سازمان ديده بان حقوق بشر اخيرا درباره سلامتي نبيل رجب ديگر فعال بحريني در بازداشت و دهها مورد ديگر از افرادي که در بازداشتگاهها شرايط مشابه با او را دارند هشدار داد. بسياري از سازمان هاي فعال در حوزه حقوق بشر در راپور هاي خود از برخورد نامناسب مسئولان زندانها و بازداشتگاهها در بحرين با زندانيان خبر دادند.

در حادثه جنیوری گذشته که برخي از زندانيان موفق شده بودند از زندان جو فرار کنند مقامات بحريني تدابير شديد امنيتي را عليه افراد در بازداشت به اجرا گذاشتند که استفاده از پابند در زمان خروج از سلول، کاهش زمان ديدار با اقارب و کاهش زمان مکلمات تلیفوني با اعضاي خانواده بخشي از اين اقدامات است. در مقابل بسياري از زندانيان در اعتراض به شرايط موجود، از ملاقات هاي صحی و ديدار با خانواده امتناع کردند ضمن اينکه عبدالهادي الخواجه از فعالان مخالف براي مقابله با اين شرايط از روز دوازدهم ماه جاري اعتصاب غذا را آغاز کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید