امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8242 , ,
+
-

هشدار کرزی به امریکا و روسیه!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 می , 2017 , بخش : یادداشت

آمریکا در خاک ما فقط مهمان است، ارباب نباید باشد!

 

رییس جمهور سابق کشورمان هشدار داد که روسیه و امریکا از رقابت در افغانستان خودداری کنند زیرا افغان‌ها نمی‌خواهند کشورشان میدان رقابت قدرت‌های منطقوی باشد و در برابر چنین کاری شدیدا واکنش نشان خواهند داد.

 

حامدکرزی رییس جمهور سابق افغانستان به راشاتودی گفت که برای حضور و اشتراک کشورهای بزرگی مانند روسیه، چین، هند و ایران در روند صلح افغانستان تلاش می‌کند.

 

وی با ابراز تردید از موثر واقع شدن راهبرد امریکا در مبارزه با تروریزم در افغانستان اظهار داشت: با گذشت 15 سال از مداخله نظامی امریکا برای سرکوب تروریزم در کشور بدون هیچ دستاوردی افغان‌ها همچنان بهای این جنگ را می‌پردازند.

 

حامد کرزی تاکید کرد: جنگ امریکا در افغانستان موفقیتی در سرکوب تروریزم نداشته است بلکه افغان‌ها و روند صلح قربانی این جنگ شده‌اند.

 

رییس جمهور سابق کشورمان گفت: ما به تحقق صلح در کشور نیاز داریم تا در برابر تروریزم پیروز شویم.

 

وی هشدار داد که روسیه و امریکا از رقابت در افغانستان خودداری کنند زیرا افغان‌ها نمی‌خواهند کشورشان میدان رقابت قدرت‌های منطقوی باشد و در برابر چنین کاری شدیدا واکنش نشان خواهند داد.

 

کرزی با انتقاد از سیاست‌های واشنگتن در افغانستان تصریح کرد: امریکا در حالی این کشور را متحد خود می‌داند که از بزرگترین بم غیر هسته‌ای خود استفاده کرده و همواره افغان‌ها را هدف قرار می‌دهد.

 

کرزی اظهار داشت: تصمیم‌های عجولانه ترمپ و اجازه پرتاب مادر بم به بهانه مبارزه با داعش برای افغان‌ها واقعا نگران کننده است.

 

حامدکرزی تصریح کرد: هیچ ارتباطی بین نشست مسکو و پرتاب مادربم در افغانستان نمی‌بیند، اما مردم می‌خواهند بدانند که منبع افراط گرایی در کشور از کجا سرچشمه می‌گیرد، مرکز فعالیت‌های تروریستی در افغانستان در کجاست و چه کسانی در پشت تروریست‌ها هستند.

 

وی افزود: تروریزم به طور وسیع و خطرناکی با حضور امریکا در افغانستان در حال گسترش است و واشنگتن نیز باید صداقت خود در مبارزه با تروریزم را ثابت کند.

 

کرزی خاطرنشان کرد: امریکا می‌داند که پناهگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان است اما ادامه جنگ با بهانه مبارزه با تروریزم به شک ما در صداقت امریکا می‌افزاید.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید