امروز مصادف با چهارشنبه, 2 میزان , 1399 , Wednesday, 23 September , 2020
کد مطلب : 8251 , ,
+
-

امریکایی ها ناجی داعش در برابر طالبان!

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 می , 2017 , بخش : اخبار افغانستان

ظاهرقدیر

به گفته یک نماینده ولسی جرگه، امریکایی ها شمار زیادی از افراد داعش را از محاصره طالبان در ولایت ننگرهار نجات دادند.

ظاهر قدیر نماینده ولسی جرگه در نشست علنی این جرگه اعلام کرد که روز گذشته شمار زیادی از افراد داعش در منطقه مسجد سفید در وُلسوالی چپرهار ولایت ننگرهار در محاصره طالبان قرار گرفتند و طالبان درصدد نابودی آنان بودند که نظامیان امریکایی مانع این کار شدند.

 

وی افزود: با آغاز درگیری طالبان و داعش طیارات امریکایی و نیروی خاص آنان در منطقه به پرواز درآمدند و طالبان را مورد هدف حملات هوایی قرار دادند و داعشی های محاصره شده را نجات دادند.

 

ظاهر قدیر تاکید کرد که طالبان و داعشیان هر دو دشمنان مردم کشور هستند، اما وی نمی داند که چرا نظامیان امریکایی طالبان را هدف حمله قرار داده و داعشیان را نجات می دهند.

 

پیشتر برخی دیگر از نماینده گان ولسی جرگه نیز به نقل از مردم ننگرهار گفته بودند که شب هنگام طیارات ناشناس تجهیزات نظامی به گروه های مسلح مستقر در این منطقه می رسانند.

 

قدیر پس از پرتاب مادر بم ها در ننگرهار نیز گفت که امریکا این بم را بر سر مواضع داعش پرتاب نکرده اند، بلکه با هدف دسترسی به معادن باارزش این منطقه پرتاب کرده اند.

 

به گفته وی، امریکا زمینه استخراج این معادن را فراهم کرد و اکنون قصد دارد زمینه استخراج آن معادن را برای داعشی های مستقر در این منطقه تسهیل کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید