امروز مصادف با چهارشنبه, 2 میزان , 1399 , Wednesday, 23 September , 2020
کد مطلب : 8288 , ,
+
-

انتقاد یک مجله امریکایی از رویکرد نظامی این کشور در افغانستان

زمان انتشار : یکشنبه, 7 می , 2017 , بخش : مقاله

ننگرهار

یک مجله امریکایی در راپوری به موضوع جنگ افغانستان پرداخته و نوشت: در 13 آپریل اردوی امریکا بزرگترین بم خود را در شرق افغانستان بروی داعش آزمایش کرد که نتیجه آن کشته شدن چندین عضو از این گروه تروریستی بود.

فارن افرز نوشت: اما به نظر می‌رسد که پرتاب این بم در افغانستان بجای مواضع طالبان، به صورت اشتباه بر سر داعش فرو ریخته شده است. مایک پنس و کارشناسان نظامی ارگ سفید اعلام کردند که این بم هشداری به سوریه و کوریای شمالی بوده و بدنبال هدف خاصی را در افغانستان نبوده است.

 

بنابر این راپور؛ تمرکز بیش از حد بر داعش، اذهان را از خطر واقعی در افغانستان یعنی طالبان و القاعده دور کرده است. با وجود اینکه در حمله اردوی امریکا در سال 2001 امریکا، طالبان از سلطنت کنار گذاشته شد اما بعد از 16 سال هنوز این گروه یک مخالف سرسخت دولت افغانستان است.

 

این رسانه امریکایی با بیان اینکه خطر طالبان با حمایت روسیه بسیار بیشتر از داعش است، نوشت: در حالی که همه توجهات تیم جدید امریکا بروی داعش متمرکز شده، این طالبان است که تهدیدی مستقیم برای منافع ایالات متحده است.

 

یکی از بزرگترین اشتباهات امریکا بعد اشغال عراق در سال 2003 فراموشی جنگ افغانستان بود. در زمان حاضر امریکا باید بر روی از بین بردن پناهگاه طالبان در افغانستان متمرکز باشد و تا خطر رشد این گروه و آسیب رساندن به منافع امریکا را کاهش دهد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید