امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 8359 , ,
+
-

انجام معامله تسلیحاتی امریکا با عربستان!

زمان انتشار : شنبه, 13 می , 2017 , بخش : اخبار جهان

امریکا عربستان

عربستان درحال اتمام مراحل قراردادهای ۱۰۰ ملیارد دالری خرید سلاح‌ از امریکاست!

 

یک مقام ارشد ارگ سفید روز گذشته اعلام کرد واشنگتن در حال نهایی کردن مجموعه‌ای از قراردادهایی است که به موجب آن‌ها بیش از 100 ملیارد دالر سلاح‌های تولید امریکا و ابزارهای مرتبط به عربستان سعودی فروخته خواهد شد. دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا تا کمتر از یک هفته دیگر به عربستان سفر خواهد کرد.

 

این مقام امریکایی که به شرط محفوظ ماندن نامش با رویترز سخن گفت، اعلام کرد ارزش این بسته سلاح عرضه شده به عربستان می‌تواند در یک دهه برای تقویت زیرساخت‌های نظامی سعودی‌ها از 100 ملیارد دالر نیز فراتر رود و به بیش از 300 ملیارد دالر برسد.

 

وی در این خصوص گفت: ما در مراحل نهایی چندین قرارداد هستیم. این قرارداد برای اقتصاد امریکا مطلوب است؛ اما برای ایجاد توانمندی به منظور مقابله با چالش‌ها نیز مناسب است.

این بسته برای همزمان شدن با سفر ترمپ به عربستان سعودی تکمیل می‌شود. ترمپ 19 مه (29 جوزا) سفر خود را به عربستان آغاز خواهد کرد.

 

امریکا بزرگترین تأمین‌کننده سلاح‌های عربستان سعودی بوده است. در سال‌های اخیر، طیارات جنگی اف-15 و سامانه‌های قومندانی و کنترول به ارزش ده‌ها ملیارد دالر در اختیار عربستان قرار گرفته است.

 

ترمپ همچنین در نخستین سفر خارجی خود پس از حضور در ارگ سفید از سرزمین‌های اشغالی، واتیکان، بروکسل و سیسیل دیدار خواهد کرد.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید