امروز مصادف با یکشنبه, 6 میزان , 1399 , Sunday, 27 September , 2020
کد مطلب : 8389 , ,
+
-

ارزگان؛ محلّ غیب شدن تسلیحات!

زمان انتشار : یکشنبه, 14 می , 2017 , بخش : مقاله

سلاح

بگفته قومندان پولیس ولایت ارزگان، دستکم هزار قبضه سلاح سبک و سنگین نیروهای پولیس ناپدید شده است!

غلام‌فاروق سنگری افزود برخی از این تسلیحات در اختیار قومندانان عزل شده پولیس ارزگان قرار دارد.

 

سنگری اظهار داشت: پس از تقرّرم من‌حیث قومندان پولیس ارزگان با همکاری وزارت امور داخله درباره ناپدید شدن سلاح‌های پولیس تحقیقاتی را آغاز کردم.

 

به دلیل مشکلات گسترده‌ امنیتی ارزگان، این ولایت هفت بار شاهد تغییر و جابجایی قومندانی پولیس بوده است.

 

روغ‌‌ لیونی یکی از قومندانان سابق ولایت ارزگان با رد اظهارات غلام‌فاروق سنگری، مدعی شد که بخشی از این تسلیحات به دست مخالفان مسلح دولت افتاده و بخشی دیگر از آن نیز در جنگ‌ها منهدم شده اما به وزارت امور داخله راپور نشده است.

 

از سوی دیگر، نجیب‌ دانش سخنگوی وزارت امور داخله درباره این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده و ناپدید شدن تسلیحات نیروهای پولیس را غیر قابل قبول دانسته است.

 

با این وجود این نخستین راپور از ناپدید شدن تسلیحات نیروهای پولیس در کشور به شمار نمی‌رود، زیرا سال گذشته نیز برخی از رسانه‌ها از فروش 50 هزار قبضه سلاح نیروهای پولیس از وزارت امور داخله خبر داده بودند که منجر به بازداشت مجتبی پتنگ وزیر داخله سابق، جمیل جنبش رییس معاونت محافظت عمومی و جمال صدیقی معاون سابق سیاست‌گذاری و استراتیژی وزارت امور داخله شد.

 

دو سال قبل نیز پنتاگون در راپوری که توسط سازمان سیگار نشر شده بود اعتراف کرد که از مجموع 747 هزار تسلیحات و تجهیزات نظامی که به نیروهای امنیتی افغان سپرده شده است 42 فیصد آن ناپدید شده است.

 

این در حالی است که جامعه جهانی بارها درباره اثر مخرب فساد اداری بر عملکرد نیروهای امنیتی افغان هشدار داده‌اند و از عوامل عمده‌ شکست‌های میدانی و تلفات بالای این نیروها یاد شده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید