امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8410 , ,
+
-

پاکستان باید به حمایت از شبکه حقانی خاتمه بدهد!

زمان انتشار : دوشنبه, 15 می , 2017 , بخش : اخبار افغانستان, سیاسی

حسین حقانی

سفیر پیشین پاکستان درامریکا از کشورش خواست تا به حمایت از شبکه حقانی و دیگر گروه‌های مخالف مسلح پایان دهد.

 

حسین حقانی ضمن تایید حضور گروه‌های تروریستی در خاک پاکستان گفت: تعداد زیادی از اعضای شبکه حقانی در پاکستان بسر می‌برند.

 

سفیر پیشین پاکستان در امریکا تصریح کرد: حفظ استقلال و حاکمیت پاکستان در گرو کمک به افغانستان و حمایت از این کشور است و به همین منظور پاکستان به جای حمایت از شبکه تروریستی حقانی و گروه‌های مخالف مسلح باید از افغانستان حمایت کند.

 

حقانی با اشاره به مرگ ملاعمر در پاکستان گفت: ملاعمر در پاکستان مُرد، دولت افغانستان بارها به شواهد زیادى اشاره کرد که مخالفان دولت این کشور از طریق پاکستان حمایت می‌شوند، اگر پاکستان مخالف این موضوع است باید به افغان ها و همکاران بین‌المللی آنها اجازه دهد با ورود به این کشور از عدم حمایت دولت اسلام‌آباد مطمین شوند.

 

برای نخستین بار است یک مقام پاکستانی حضور گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح را در پاکستان و حمایت از آنها توسط این کشور را تایید می‌کند.

 

این در حالیست که برخی از اعضای کانگرس امریکا اخیرا با پلان افزایش اعزام نظامیان امریکایی به کشورمان مخالفت کرده‌اند.

 

مخالفان این پلان معتقد هستند پاکستان دلیل بخشی از مشکلات افغانستان است و از همین رو تا زمانی که پاکستان نگاه خود را نسبت به برقراری صلح در افغانستان تغییر ندهد، افزایش نظامیان خارجی راه حل بی‌فایده‌ای است.

 

یکی از نماینده گان ولسی جرگه کشورمان نیز چندی پیش گفته بود که دولت اسلام‌آباد برای برهم زدن ثبات و امنیت افغانستان بصورت مستقیم و گاهی هم توسط نیروهای نیابتی خود تلاش می‌کند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید