امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 8429 , ,
+
-

ترمپ اعتبار نهادهای دولتی امریکا را زیرسوال برد!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 16 می , 2017 , بخش : اخبار جهان

جمیز کلاپر

ترمپ با برکناری جیمز کومی، اعتبار اف بی آی را تضعیف کرده و استقلال آن را زیر سوال برده است.

جمیز کلاپر گفت: نهادهای دولتی امریکا بعد از تصمیم ترمپ برای برکناری جیمز کومی رییس اف بی آی، تضعیف شده اند.

مدیر سابق سازمان امنیت ملی امریکا هشدار داد که نهادهای دولتی این کشور در دوران ریاست جمهوری دونالد ترمپ و بعد از تصمیم وی برای برکناری جیمز کومی رییس اف بی آی، تضعیف شده اند.

پایگاه انترنتی روزنامه واشنگتن پست، نوشت: کلاپر در مصاحبه‌ خود با جیک تاپر مجری شبکه خبری سی.ان.ان با استناد به نفوذ روسیه در انتخابات امریکا گفت که نیروهای خارجی مسئول تضعیف دولت امریکا هستند.

وی همچنین گفت که نهادهای ما از داخل مورد هجمه و حمله قرار دارند.

مجری سی.ان.ان بعد از این جمله کلاپر، از وی پرسید منظور شما از داخل آیا شخص رییس جمهور است که کلاپر پاسخ داد: دقیقا همین طور است. من فکر می کنم پدران بنیانگذار در دوران نبوغ خود یک سیستم سه شاخه ای مساوی از دولت و یک سیستم ساخته شده برای کنترول و توازن ایجاد کرده اند و من احساس می کنم که آن اکنون مورد حمله و فرسایش است.

اظهارات مدیر سابق سازمان امنیت ملی امریکا منعکس کننده یک زنگ هشدار فزاینده در میان سیاست گذاران و کارشناسان حقوقی است که می گویند ترمپ در زمانی که اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) در حال بررسی اتهام ارتباط بین ستاد انتخاباتی او و مقامات روسیه بود، (با برکناری جیمز کومی) اعتبار اف بی آی را تضعیف کرده و استقلال آن را زیر سوال برده است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید