امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 8554 , ,
+
-

استفاده ابزاری پاکستان از تروریست ها علیه افغانستان

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 می , 2017 , بخش : مقاله

 

به گفته یک جنرال امریکایی، پاکستان سازمان‌های تروریستی را من‌حیث ذخیره نگه داشته است تا اگر افغان‌ها به سمت هند متمایل شوند، آنها دیگر از پلان افغانستان امن و با ثبات که می‌تواند به ضرر منافع آنها نیز باشد، حمایت نخواهند کرد.

نقل از ایندین تایمز، جنرال وینسنت استوارت رییس سازمان استخبارات دفاعی امریکا در اظهاراتی در کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور گفت که پاکستان مانند ما خواستار افغانستانی امن، با امنیت و با ثبات است؛ البته این در صورتی است که هند در افغانستان نفوذ زیادی نداشته باشد.

 

وی افزود: پاکستان تمام این‌ها را من‌حیث تهدید هند برای پاکستان می‌بیند.

 

جنرال استوارت اظهار داشت: پاکستان سازمان‌های تروریستی را من‌حیث ذخیره نگه داشته است تا اگر افغان‌ها به سمت هند متمایل شوند، آنها دیگر از پلان افغانستان امن و با ثبات که می‌تواند به ضرر منافع آنها نیز باشد، حمایت نخواهند کرد.

 

جنرال اردوی امریکا در سنای این کشور تاکید کرد که باید به پاکستان به وضوح گفته شود که امنیت و ثبات افغانستان به نفع تمام کشورهای منطقه است و خطری را نیز برای پاکستان ایجاد نمی‌کند.

 

وی تصریح کرد: ما باید پاکستان را متقاعد کنیم که اگر آنها از شبکه حقانی حمایت می‌کنند، ادامه میزبانی از شبکه حقانی به نفع این کشور نیست.

 

استوارت ادامه داد که باید با یکدیگر همکاری کنیم تا 20 گروه تروریستی را که نه فقط افغانستان و پاکستان، بلکه تمام منطقه را تهدید می‌کنند تحت تعقیب قرار دهیم.

 

رییس سازمان استخبارات دفاعی امریکا همچنین درباره حمایت پاکستان از شبکه حقانی گفت: باید پاکستان را تحت فشار قرار دهیم تا کارهای بیشتری را علیه شبکه حقانی انجام دهد. آنها باید بین طالبان و پشتون‌ها که خواستار افغانستان تحت سلطه پشتون‌ها هستند، تفاوت قایل شوند.

 

مقام ارشد امریکایی ادامه داد که گفت‌وگوها با پاکستان درباره نقش این کشور برای کمک به ثبات افغانستان و عدم میزبانی از شبکه حقانی را بار دیگر آغاز کنیم.

 

آریانانیوز

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید