امروز مصادف با جمعه, 4 میزان , 1399 , Friday, 25 September , 2020
کد مطلب : 8555 , ,
+
-

سیگار از داد و ستد مقامات امنیتی کشورمان با طالبان خبر داد!

زمان انتشار : چهارشنبه, 24 می , 2017 , بخش : اخبار افغانستان

هدف سیگار، تامین منافع کاخ سفید است و بس!

 

جان سپکو سرمفتش خاص امریکا در امور بازسازی افغانستان به رسانه‌ها گفت که این اداره به شواهدی دست یافته است که نشان می‌دهد مقامات امنیتی افغان بیش از 50 فیصد از تجهیزات نظامی، تسلیحات و مواد سوختی نیروهای امنیتی افغان را به طالبان می‌فروشند.

 

وی تاکید کرد که فساد اداری و ناامنی چالش‌های بزرگی هستند که مانع برقراری ثبات در افغانستان می‌شوند.

 

جان سپکو گفت: بخش بزرگی از پولی که توسط امریکا برای حمایت و تجهیز نیروهای امنیتی افغان هزینه می‌شود هرگز به دست عساکر پولیس و اردوی ملی افغانستان نمی‌رسد.

 

وی در ادامه افزود که این اداره دوسیه‌های مستندی از مقامات آلوده به فساد دارد که نشان می‌دهند، مقامات امنیتی افغان مواد سوختی و تسلیحاتی کمک‌شده توسط امریکا را به طالبان می‌فروشند.

 

سرمفتش خاص امریکا تصریح کرد: با وجود اینکه مافیای فساد در حکومت افغانستان نهادینه شده است اما محتاطانه نسبت به تلاش‌های رهبران حکومت وحدت ملی برای مبارزه با فساد خوشبین است.

 

ادارۀ تفتیش امریکا در امور بازسازی افغانستان پیش از این نیز راپور داده بود که بیش از ده‌ها ملیون دالر را در نتیجه بازداشت برخی از افسران اردوی امریکا که مرتکب فساد در افغانستان شده بودند به دست آورده است.

 

از سوی دیگر، چند روز قبل نیز بیش از 150 مقام امنیتی از وزارت‌های داخله و دفاع افغانستان به منظور مهار فساد اداری و ارتقای عملکرد این نیروها توسط اشرف غنی برکنار و یا تغییر کردند.

 

برخی از نماینده گان ولسی جرگه با اذعان به وجود فساد در حکومت تاکید کردند که برخی از مقامات خارجی نیز به فساد اداری آلوده هستند.

 

آریانانیوز

 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید