امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 8594 , ,
+
-

ترمپ فقیرها را فقیرتر می کند!

زمان انتشار : جمعه, 26 می , 2017 , بخش : مقاله

به گزارش فایننشال تایمز، بودجه ترمپ خیانت بزرگی به طبقه متوسط امریکا می باشد.
پایگاه انترنتی این نشریه در مطلبی نوشت: بودجه ترمپ حمایت از قشر ضعیف امریکا را کاهش خواهد داد. ترمپ در مبارزات انتخاباتی اش از کمک به قشر متوسط حرف می زد. در این بودجه به غیر از کاهش کمک ها به افراد نیازمند، مانند بن های غذا، بودجه مربوط به آموزش عالی هم کمتر خواهد شد و همچنین ارایه کمک هزینه برای آنهایی که توان بازپرداخت وام تحصیلی شان را ندارند حذف می شود.
مشوق های مالیاتی برای افرادی که معاش پایین دارند به منظور ترغیب آنها برای ماندن بر سر شغل خود، به شدت کاهش خواهد یافت.
سرمایه گذاری در زمینه تحقیقات، آموزش مشاغل، تداوی اعتیاد به مواد مخدر و اعطای بورسیه هم بسیار کاهش خواهد یافت. تنها موردی که هزینه ها افزایش خواهد داشت بودجه دفاعی امریکا و امنیت سرحدی امریکا و مکزیک خواهد بود.
چهار نهاد در دولت ترمپ که عبارتند از وزارت معارف ،مسکن، انرژی و حفاظت از محیط زیست توسط افرادی اداره می شوند که خواستار تعطیل شدن این نهادها هستند.
تقریبا سه چهارم بودجه امریکا اکنون برای امور دفاعی، پرداخت بهره بدهی ها، امنیت اجتماعی و حفظ الصحه و تداوی اختصاص دارد.
 
این مبلغ قرار است در دوران ترمپ 80 فیصد افزایش پیدا کند. سهم سرمایه گذاری در نیروی انسانی، مخصوصا در معارف و پرورش مهارت ها باز هم کاهش خواهد داشت.
 
نهایتا اینکه پیروزی ترمپ نشانه ای بود حاکی از ناموفق بودن نظام این کشور و آنچه او قصد دارد انجام دهد باز هم با شکست بزرگتری همراه خواهد بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید