امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 8660 , ,
+
-

یک نژادپرست، دو باشنده امریکایی را کُشت!

زمان انتشار : دوشنبه, 29 می , 2017 , بخش : اخبار جهان

براساس راپور‌های رسیده، فردی به‌نام جرمی کریستین، در پی حمله‌ای در قطار شهری پورتلند، بازداشت شده‌ است.
به نقل از آسوشیتدپرس، دو باشنده امریکایی در جریان مقابله با آنچه آزار و اذیت دو دختر مسلمان توسط یک فرد نژادپرست عنوان شده، کشته شده‌اند. فردی که در جریان واقعه بازداشت شده، با کارد به مدافعان دو دختر حمله کرده‌است.
فردنژادپرست، متهم به قتل دو باشنده امریکایی به‌نام‌های ریکی جان‌بست (53 ساله) و تالیسین مردین نمکای مچه( 23 ساله) و زخمی کردن نفر سومی‌ است که در حال حاضر در شفاخانه بستری‌ است.
پولیس پورتلند می‌گوید در حال انجام تحقیقات در مورد سابقه فرد بازداشت‌شده و احتمالات موجود در مورد افکار نژادپرستانه او است.
به گفته پولیس، واقعه زمانی رخ داده که جرمی کریستین، فرد مهاجم، شروع به ناسزاگویی و نفرت‌پراکنی لفظی علیه دو دختر کرده‌، که یکی از آن‌ها حجاب بر سر داشته ‌است.
براین اساس، دو مردی که هدف حمله جرمی کریستین قرار گرفته‌اند در تلاش برای دفاع از دو دختر بوده‌اند.
واقعه اخیر، در آستانه آغاز ماه رمضان، رخ داده‌ و قرار است مراسم یادبودی برای کشته‌شده گان برگزار شود.
تد ویلر، شاروال پورتلند، گفته دو مردی که در جریان حمله کشته شده‌اند قهرمان هستند و در جریان یک خشونت نژاپرستانه وحشتناک جان خود را از دست داده‌اند.
پولیس فدرال امریکا، اف‌بی‌آی، که همراه پولیس پورتلند در حال انجام تحقیقات است، می‌گوید هنوز نمی‌توان در مورد علت واقعه و این‌که آیا جرم ناشی از نفرت، در سطح فدرال بوده، تصمیم‌گیری کرد. با این حال فرد بازداشت‌شده، پیش‌تر با اتهام‌هایی که می‌تواند اقدامات ناشی از نفرت تلقی شود، روبه‌رو شده بود. او 15 سال پیش به اتهام دزدی و اختطاف نیز مدتی را در زندان گذرانده بود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید