امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8744 , ,
+
-

پیام انفجار کابل برای افغانستان و امریکا

زمان انتشار : یکشنبه, 4 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

به گفته یک تحلیلگر سیاسی امریکایی، تروریست‌ها با این حمله می‌خواستند به مردم افغانستان نشان دهند که حتی چوکی حکومت وحدت ملی نیز امن نیست. وی افزود: این حمله همچنین حاوی پیام دیگری برای امریکا هم بود که پس از هزینه صدها ملیارد دالری و کشته شدن 2000 نظامی امریکایی در طی این 15 سال، واشینگتن در فاصله زیادی با پیروزی نسبت به همیشه قرار دارد.

به نقل از اسپوتنیک انگلیسی، پتریک بیوکنن تحلیلگر سیاسی محافظه‌کار و نامزد سابق ریاست جمهوری امریکا در یادداشتی نوشت: امریکا باید نیروهای خود از افغانستان را خارج کند؛ زیرا مشغول جنگی است که به آهستگی در حال باختن آن است.
بیوکنن با اشاره به حمله تروریستی چهارشنبه گذشته در شهر کابل که منجر به شهادت حدود 100 نفر و زخمی شدن بیش از 460 تن شد، هدف این حمله تروریستی را اینطور عنوان کرد که تروریست‌ها با این حمله می‌خواستند به مردم افغانستان نشان دهند که حتی چوکی حکومت وحدت ملی نیز امن نیست.
وی افزود: این حمله همچنین حاوی پیام دیگری برای امریکا هم بود که پس از هزینه صدها ملیارد دالری و کشته شدن 2000 نظامی امریکایی در طی این 15 سال، واشینگتن در فاصله زیادی با پیروزی نسبت به همیشه قرار دارد.
تحلیلگر امریکایی نوشت: با وجود اعزام نیروها و تخصیص منابع بیشتر بارک اوباما به افغانستان، طالبان اکنون مناطق بیشتری را نسبت به سال 2001 تحت کنترول خود دارد.
یوکنن در ادامه می‌نویسد: دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا هنوز سیاست خود در قبال افغانستان را مشخص نکرده است، اما مشاورین و مقامات نظامی وی درخواست اعزام چند هزار نیروی بیشتر به افغانستان را دارند در حالی که فشارهایی از طرف کانگرس امریکا برای مقابله با پلان افزایش نیروها نیز وجود دارد.
استنی هویر که از رهبران حزب دموکرات در مجلس نماینده گان امریکا است نیز می‌گوید که رییس‌جمهور امریکا باید توضیح دهد که قصدش از اعزام نیروهای اضافی به افغانستان چیست؟ چگونه رسیدن به این اهداف را تضمین می‌کند و چطور می‌خواهد هزینه افزایش نظامی‌گری را بپردازد؟
دیک دوربین دومین مقام ارشد دموکرات در کانگرس امریکا نیز همین اظهارات را تکرار کرد.
دوربین درباره افزایش نیروهای بیشتر به افغانستان گفت: ما ملیاردها دالر هزینه کرده‌ایم و هزاران امریکایی نیز جان خود را در افغانستان از دست داده‌اند. 15 سال است که درگیر این جنگ هستیم، اما هنوز در حال بررسی آن هستیم که چطور این جنگ ممکن است پایان مطلوبی برای امریکا و مردم افغانستان داشته باشد.
وی اخیرا با حضور در شبکه MSNBC گفته بود که اعزام نیروهای بیشتر امریکایی به افغانستان ممکن است به اشغال دامی کشور منجر شود.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید