امروز مصادف با دوشنبه, 7 میزان , 1399 , Monday, 28 September , 2020
کد مطلب : 8748 , ,
+
-

مصر، فروشی نیست!

زمان انتشار : یکشنبه, 4 ژوئن , 2017 , بخش : اخبار جهان

مردم مصر با واگذاری جزایرشان به عربستان مخالفت کردند.
شخصیت های سرشناس و احزاب مخالف و نیروهای انقلابی مصر، ستادهایی خودجوش برای امضای طومارهایی تشکیل دادند که در آن ها از نماینده گان مجلس خواسته بودند از پذیرش واگذاری جزیره های تیران و صنافیر بر اساس توافقنامۀ ترسیم سرحدات میان عربستان و مصر خودداری کنند.
کمیته مردمی دفاع از سینا در صفحۀ رسمی خود ویدیویی نشر کرد که در آن شماری از باشنده گان و سیاستمداران نامه ای در دست دارند که در آن از نماینده گان پارلمان درخواست شده است از پذیرش توافقنامه واگذاری تیران و صنافیر سر باز بزنند.
در همین راستا، کمیته مردمی دفاع از سرزمین، ستادی تحت عنوان مصر، فروشی نیست تشکیل داد و از باشنده گان خواست در حوزه های انتخابیه حاضر شوند و برگه های نه به توافقنامه را امضا کنند و از نماینده گان بخواهند به توافقنامۀ واگذاری تیران و صنافیر رأی ندهند.
محمد ابوالغار رییس سابق حزب اجتماعی دموکرات نیز گفت: برخی از نماینده گان فراکسیون عشق به مصر در پارلمان به من خبر دادند که نیروهای امنیتی با تعدادی از نماینده گان دیدار کردند تا آن ها را وادار کنند به دست کشیدن از جزیره های تیران و صنافیر رأی بدهند.
هیثم الحریری نمایندۀ مخالف دولت در پارلمان نیز با نشر اعلامیه ای اعلام کرد: قاطعانه تعهد می کنم که توافقنامۀ تعین سرحدات میان جمهوری مصر و عربستان و دست کشیدن از جزیره های تیران و صنافیر، رأی ندهم و بر این موضع پافشاری کنم.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید