امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 8750 , ,
+
-

جرمنی؛ قربانگاه مسلمانان!

زمان انتشار : یکشنبه, 4 ژوئن , 2017 , بخش : خواندنی ها

براساس گزارشها، بیش از ۲۰۰ حمله علیه مسلمانان در ۳ ماهه نخست ۲۰۱۷ در جرمنی رخ داده است!
به نقل از روزنامه نویه اوزنا بروکر سایتونگ، بر اساس پاسخ دولت جرمنی به درخواست حزب چپ این کشور در سه ماهه اول سال جاری عیسوی بیش از 200 حمله علیه مسلمانان گزارش شده است.
بر این اساس پولیس و سازمان امنیتی داخلی جرمنی در سه ماهه نخست سال جاری عیسوی حدود 208 جرم با زمینه های اسلام هراسی را ثبت کرده است. مسلمانان در جرمنی به دلیل مذهب خود قربانی شده و مورد حمله قرار می گیرند و یا قربانی آسیب های اجتماعی می شوند. عاملان این گونه جرایم اکثرا از جناح راست افراطی هستند.
این سازمان های امنیتی در جرمنی برای اولین بار آمار جرایم اسلام ستیزانه را مورد ارزیابی قرار داده اند. این جرایم شامل تحریک علیه مسلمانان یا پناهنده گان مسلمان در شبکه های اجتماعی، نامه های تهدیدآمیز، حمله به زنان با حجاب و یا مردان مسلمان در سَرَک ها و همچنین خسارت به اموال آن ها.
در عین حال بر اساس این گزارش حمله به مساجد و سایر نهادهای اسلامی نسبت به قبل از بحران پناهنده گان در سال 2015 کاهش داشته است. بر اساس پاسخ دولت جرمنی به درخواست حزب چپ در سه ماهه نخست سال جاری عیسوی 15 مورد از این گونه حملات ثبت شده است که به صورت قابل توجهی کم تر از سه ماهه چهارم سال 2016 با 27 حمله بوده است.
همچنین تجمعات اسلام ستیزانه در جرمنی نیز کاهش چشمگیری داشته است.
اولا یلپکه، از کارشناسان سیاست داخلی حزب چپ جرمنی آمارهای حملات علیه مسلمانان را وحشتناک دانسته و در این باره اظهار داشته است که من بر این باورم که جرایم گزارش شده تنها راس یک کوه یخی است. بسیاری از آسیب ها و لت وکوب ها به دلیل برخی ترس ها و نگرانی ها گزارش نمی شود.
رییس شورای مرکزی مسلمانان در جرمنی این ارزیابی را تایید کرده است.
یلپکه درخواست کرده است که علیه عاملان این گونه حملات برخورد جدی شود تا از این مسئله جلوگیری به عمل آید که جوانان مسلمان به دلیل این تجربه های بد به افراط گرایی رو آورند.

 
 
 
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید