امروز مصادف با سه شنبه, 1 میزان , 1399 , Tuesday, 22 September , 2020
کد مطلب : 8760 , ,
+
-

نیروهای قطر به حالت آماده باش درآمدند

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 ژوئن , 2017 , بخش : اخبار جهان

امیر قطر امروز به نیروهای مسلح این کشور دستور آماده باش کامل را برای مقابله با هر تجاوزی به خاک این کشور صادر کرد.
عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی نخست وزیر قطر اعلام کرده است که پس از انجام هماهنگی های لازم با شیخ تمیم بن حمد امیر این کشور به نیروهای مسلح قطری دستور داده می شود که در آبهای خلیج فارس به حالت آماده باش درآیند و در صورت مشاهده هرگونه تجاوز نیروهای خارجی صلاحیت مقابله با آن را خواهند داشت.
نخست وزیر قطر همچنین دستور داده است تا نیروهای گارد سرحدی و ساحلی به نیروهای مسلح این کشور بپیوندند تا با هر تهدید نظامی مقابله کنند.
این مقام قطری افزوده است: هر گونه کشتی نظامی و غیر نظامی که بدون هماهنگی از بخش های غربی و شرقی قبلی وارد آبهای منطقه ای قطر شود در معرض فیر قرار خواهند گرفت.
عربستان پیش از این امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه را رد کرده بود. عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبیا، جزایر مالدیو و رئیس جمهوری فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند.
اظهارات منتسب به شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.
این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.
 

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید