امروز مصادف با یکشنبه, 30 سنبله , 1399 , Sunday, 20 September , 2020
کد مطلب : 8762 , ,
+
-

امریکا روابط دیپلوماتیک اش با قطر را ادامه می دهد

زمان انتشار : سه‌شنبه, 6 ژوئن , 2017 , بخش : اخبار جهان

سخنگوی وزارت دفاع امریکا روز گذشته در واکنش به قطع روابط دیپلوماتیک برخی کشورهای عربی با قطر، گفت: قصدی برای تغییر موضع در قبال قطر نداریم و فعالیت طیارات نظامی امریکا در سوریه، عراق و افغانستان از مبدا پایگاه هوایی العدید ادامه خواهد یافت.
به نقل از آژانس خبررسانی آسوشیتدپرس، وی افزود: ما شرکای خود در منطقه را به کاهش تنش ها و همکاری با یکدیگر برای دستیابی به راه حلی مشترک در راستای تامین امنیت منطقه دعوت می کنیم.
قطر میزبان بزرگترین پایگاه نظامی نیروهای امریکایی در خاورمیانه است و بیش از 10 هزار نیروی اردوی امریکا در این پایگاه مستقر هستند.
کشورهای عربستان، مصر، امارات، بحرین، لیبیا و جزایر مالدیف روز گذشته با ادعای حمایت قطر از تروریزم و افراط گرایی و نیز دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلوماتیک خود با دوحه را قطع کرده بودند.
عربستان با بستن همه سرحدات زمینی، بحری و هوایی به روی قطر، عبور از خاک، آسمان و آب های منطقوی خود را برای باشنده گان این کشور ممنوع اعلام کرده است.
بحرین نیز در کنار امارات و عربستان، ضمن بستن سرحدات هوایی و بحری خود با قطر، دیپلومات های قطری را از کشورش اخراج کرده و از آنها خواسته است که ظرف 48 ساعت خاک بحرین را ترک کنند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید