امروز مصادف با چهارشنبه, 9 میزان , 1399 , Wednesday, 30 September , 2020
کد مطلب : 8782 , ,
+
-

ترمپ؛ عاملِ تضعیفِ اعتبارامریکاست!

زمان انتشار : چهارشنبه, 7 ژوئن , 2017 , بخش : اخبار جهان

روزنامه یو اس ای تودی نوشت: مشخص نیست که چرا ترمپ به روابط امریکا با مهم ترین و قابل اعتماد ترین متحدان واشینگتن آسیب می زند؟!
روزنامه امریکایی یو اس ای تودی، در راپوری با عنوان بدبختی های خارجی رییس جمهور ترمپ، نوشت طوفان های تویتری دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا و رفتارهای خودسرانه و عجیب غریب ترمپ مزاح بردار نیست.
این روزنامه با اشاره به علاقه ظاهری ترمپ به عربستان سعودی و روسیه و مشکل او با کشورهایی مانند جرمنی، انگلیس و متحدان حیاتی واشینگتن، با استناد به راپور اخیر پایگاه خبری تحلیلی پولیتیکو نوشت که ترمپ بدون اینکه تیم امنیت ملی خود را در جریان بگذارد، نوشته های مربوط به تعهدات امریکا به متحدان ناتو را از متن سخنرانی اخیرش در بروکسل حذف و به شیوه ای بی ادبانه درخواست سران کشورهای اروپایی برای ماندن امریکا در توافق آب و هوایی پاریس را نیز رد کرده است.
این روزنامه با اشاره به اینکه مشخص نیست که چرا ترمپ به روابط امریکا با مهم ترین و قابل اعتماد ترین متحدان واشینگتن آسیب می زند، نوشت اقدامات ترمپ به شیوه ای توجیه ناپذیر در حال تضعیف اعتبار امریکا در جهان و همچنین بی ثبات کردن مناطق کلیدی است مانند اقدام روز دوشنبه عربستان سعودی و برخی از کشورهای عربی در قطع روابط دیپلوماتیک خود با قطر.
بر اساس این راپور، اگر ترمپ در اولین سفر خارجی خود به عربستان سعودی نمی رفت و به ریاض برای قدرت نمایی در منطقه چراغ سبز نشان نمی داد، قطع روابط دیپلوماتیک عربستان و کشورهای عربی اتفاق نمی افتاد.
یو اس ای تودی در پایان راپور خود نوشت که طوفان های تویتری ترمپ و رفتارهای خودسرانه او را نباید بی ضرر در نظر گرفت بلکه این نوع رفتارها، خطرناک است و بلاهای بی ثابت کننده سیاست خارجی محسوب می شوند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید