امروز مصادف با سه شنبه, 8 میزان , 1399 , Tuesday, 29 September , 2020
کد مطلب : 8826 , ,
+
-

زندان های سعودی؛ به سبک امریکا!

زمان انتشار : یکشنبه, 11 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

دولت نجات ملی فاش کرد: عربستان در یمن زندان‌هایی نظیر گوانتانامو و ابوغریب ایجاد کرده است!
عبدالهادی ضیغمی، کارشناس مسایل جهان عرب، در خصوص اقدام عربستان برای ایجاد زندان‌هایی نظیر ابوغریب و گوانتانامو در یمن، گفت: کشورهای مرتجع منطقه و در رأس آن‌ها عربستان و به‌ خصوص سازمان‌های بین‌المللی که تحت تأثیر فشارهای غرب هستند، سیاستی دوگانه در ارتباط با کشورهای منطقه دارند.
وی با تأکید بر اینکه اصل حمله عربستان و چند کشور همراه با سیاست ریاض به کشور یمن و سکوت سازمان‌های غربی، نمونه برخورد دوگانه این سازمان‌ها است، افزود: تداوم جنگ عربستان علیه یمن باعث شده که بسیاری از مردم یمن روزانه دست به تظاهرات بزنند و مخالفت خود را با مزدوران سعودی اعلام کنند.
کارشناس مسایل جهان عرب با توجه به اینکه عربستان اخیراً 1200 نفر از نیروهای سودانی را برای جنگ با یمن به شهر المکلی مرکز ولایت حضرموت وارد کرد، اشاره داشت: سعودی ­ها به دنبال فعال‌تر کردن جبهه زمینی جنگ علیه یمن هستند؛ اما بعضی از نیروهایی که با پول و حمایت عربستان وارد جنگ می‌شوند، از جنگ سر باز می‌زنند و به مخالفت با آن می‌پردازند.
وی با اشاره به اینکه عربستان برای کنترول و سرکوب نیروهای خارجی مخالف جنگ، آن‌ها را راهی بازداشتگاه می‌کند، مطرح کرد: این بازداشتگاه‌ها حکم همان بازداشتگاه‌هایی را دارد که امریکا در زمان حمله به عراق و افغانستان ایجاد کرده بود. زندانی نظیر گوانتانامو نمونه مشخصی از سیاست‌های وحشیانه این متجاوزان علیه مردم بی‌دفاع است.
ضیغمی با تأکید بر اینکه سکوت جوامع و محافل بین‌المللی در قبال اقدامات عربستان با سکوت آن‌ها در برابر جنایات امریکا در عراق و افغانستان مشابهت دارد، گفت: این سکوت به خاطر حمایت‌های مالی عربستان از این سازمان‌ها است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید