امروز مصادف با شنبه, 5 میزان , 1399 , Saturday, 26 September , 2020
کد مطلب : 8834 , ,
+
-

رهبران حکومت وحدت ملی وجدان ندارند

زمان انتشار : دوشنبه, 12 ژوئن , 2017 , بخش : یادداشت

حوادث خونین و مرگبار چهارشنبه، جمعه و شنبه، غیر قابل توجیه و غیر قابل دفاع است، این رویدادها بار دیگر پرده از غفلت، ناکارگی و افتضاح حکومت برداشت. برخی ها که معتقد بر این هستند که در حادثه روز چهارشنبه و تمام حوادثی که قبل از این اتفاق افتاده است حکومت خود دست داشته است و با دشمنان همکاری می کرده است. چرا که در غیر این صورت مخالفان نمی توانستند هیچ کدام از این حوادث را به ثمر برسانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)،عبدالرحمان رحمانی، عضو مجلس نمایندگان، در برنامه «تحول» گفت: حکومت وحدت ملی، برای بقای خودش، از هر آنچه که از دستش برآمده است دربرابر ضد منافع ملی استفاده می کند، این بهترین دلیل است. ناامنی را به حدی در جاهای مختلف افغانستان جابجا کرده اند که سنگرهای متمرکز دشمنان را در داخل ارگ ساخته اند بهترین دلیل است. این هم بهترین دلیل است که صدای مردم را توسط گلوله خاموش بسازند. برای کارهایشان حجت و دلیل انسانی ندارند و در برابر خواست های مردم کاری جز به رگبار کشیدن ندارند و خواست های مردم را به رگبار می کشانند.

وی، معتقد است، افغانستان قانون اساسی دارد اما زیر پا له شده است و هیچ عملی برای آن وجود ندارد و رهبران کلا آن را نادیده گرفته اند و افزود: در افغانستان کجا قانون اساسی اجرا می شود؟ این رهبران وجدان ندارند که به قانون عمل کنند. اگر افغانستان مطابق با قانون اساسی عمل می کرد این دو نفر در ارگ نمی بودند. اگر وجدان می داشتند، در برابر این خون مردم که مانند دریا در این روزها روان شده است پاسخ با گلوله نمی دادند.

رحمانی ادامه داد: از روزی که حکومت وحدت ملی تشکل یافت؛ از همان روز گلیم قانون اساسی و منافع ملی جمع شد، چرا که اینها بر خلاف قانون اساسی آمده اند، خلاف قانون اساسی هم کار کردند و می کنند. از آن روز کشمکش های داخلی آغاز شد. جنگ های زرگری هم این ناامنی و این انقلاب ها را بوجود آورد.

این نماینده مجلس، درخصوص عمق و بزرگی فاجعه روز چهارشنبه گفت: قضیه شاه شهید، رجال برجسته، آکادمی پولیس، چهارصد بستر، قل اردوی مزار را می گفتیم که اینها در تاریخ فراموش نشدنی هستند، این حوادث آنقدر دردناک و خونبار بودند که مردم هرگز باور نمی کردند که حادثه ای بالاتر از این حوادث اتفاق بیفتد که این حوادث فراموش شوند. این حوادث همه فراموش شد وقتی حادثه روز چهارشنبه اتفاق افتاد. قندوز دوبار سقوط کرد، گفتند که هیات حقیقت یاب، آن را بررسی می کند و هر کدام از این حوادث که رخ داد، گفتند هیات حقیقت یاب آن را بررسی می کند، اما بوجود آمدن این هیات های حقیقت یاب، فقط برای توجیه خودشان است و سرگرم کردن مردم. از آدرس همین ع و غ امروز سر همین منافع ملی امروز قدم گذاشته شده است، در همین پارلمان ما جنجال های خود را داشتیم، کسانی بوده اند که سینه پاره کرده اند که باید پیمان امنیتی امضا شود. حالا با وجود همین پیمان امنیتی، اوضاع ممکلت اینگونه است و این نماینده ها خاموش هستند.

رحمانی، در خصوص توجیه حکومت در برابر اتفاق های خونباری که افتاده است بیان داشت: صد نفر در یک روز کشته و ششصد نفر زخمی می شوند. مرغ ها را با این تعداد در کشتارگاهها نمی کشند. آیا این وجدان است که این رهبران حکومت ما دارند؟ آنها هرگز نمی توانند توجیهی برای این وضع داشته باشند. هر توجیهی می کنند، بر سر وجدان و ایمان خودشان قدم می گذارند و سابقه و اعتبار خود را از این که هست بدتر می کنند. در این حکومتی که درون خود در جنجال است، برای هیچ مورد آن، راه حلی پیدا نمی شود، متاسفانه تا زمانی که این حکومت پابرجا باشد، باید روزانه، صد نفر صد نفر از جوانان خود را به قربانگاه بفرستیم و قربانی کنیم.

کد (30)

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید