امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 8841 , ,
+
-

اسراییل بزرگترین خطر برای منطقه و جهان است

زمان انتشار : دوشنبه, 12 ژوئن , 2017 , بخش : مقاله

ندای افغانستان –
مولوی محمد مختار مفلح، رژیم اسراییل را بزرگترین خطر برای منطقه و جهان خواند و تاکید کرد که این رژیم از بدو تاسیس خویش در سرزمین های اشغالی فلسطین معتقد بر تئوری راه اندازی جنگ در سرزمین دشمن بوده است.
رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان اعلام کرد، ­رژیم صهیونیستی برای فرار از اتهامات، برخی از کشورهای اسلامی از جمله قطر را به حمایت از تروریزم متهم می کند، درحالی که این رژیم از ابتدای تاسیس خود جزء سازمان دهنده گان گروه های تروریستی درمنطقه و جهان بوده است.
مولوی محمد مختار مفلح با بیان مطلب فوق رژیم اسراییل را بزرگترین خطر برای منطقه و جهان خواند و تاکید کرد که این رژیم از بدو تاسیس خویش در سرزمین های اشغالی فلسطین معتقد بر تئوری راه اندازی جنگ در سرزمین دشمن بوده است.
وی افزود: دیوید بن گوریون، اولین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و تئوریسین جنگ در سرزمین اسلامی بر این عقیده بود که جنگ های غافلگیر کننده و سریع در اراضی دشمن باعث این می شود که عمق سرزمین های اشغالی از آسیب جنگ در امان بماند این باور در بیش از شصت سال گذشته پایه های عقیده جنگی اردوی اسراییل را شکل می داد.
محمد مختر مفلح در ادامه گفت: با در نظرداشتن تئوری فوق شرارت ها و تجاوزهای رژیم اسراییل تنها به خاک فلسطین خلاصه نمی شود، بلکه با استفاده از ضعف کشورهای عربی و عدم هماهنگی و بی خبری از حیله دشمن، به کشور اسلامی لبنان نیز تجاوز کرد اما برخلاف انتظار با مقاومت حزب الله لبنان روبرو شده و شکست خورد.
به عقیده این آگاه سیاسی، صاحبان تصمیم در دستگاه سیاسی و موسسه نظامی اسراییل به باور اینکه جنگ در برابر حزب الله لبنان سیاحتی بیش نیست در سال ۲۰۰۶ عیسوی جنگ را علیه مقاومت اسلامی لبنان به راه انداختند که پیامد های این جنگ به کابوس وحشتناکی برای اردوی رژیم صهیونستی تبدیل شد.
وی افزود: به اعتراف رسمی اسراییل پس از اینکه حزب الله عمق سرزمین های اشغالی تا بعد از حیفا را هدف قرار داد و بیش از یک ملیون اسراییلی را ناگزیر به فرار از شمال سرزمین های اشغالی نمود، عقیده جنگی اسراییل نسبتاَ کمرنگ شد.
مفلح با بیان این که این اواخر اسراییلی ها پذیرفته اند که رژیم صهیونستی هیچ دستاوردی در سال ۲۰۰۶ عیسوی و در جنگ سی و سه روزه با حزب الله نداشته است افزود: توان رزمی اردوی اسراییل در جنوب لبنان رو به اضمحلال نهاد و باشنده گانش عملا عقیده جنگی بن گوریون را پای مقاومت اسلامی لبنان دفن کردند.
با وجود ضعیف شدن روحیه جنگی رژیم اسراییل بعد از شکست در لبنان اما دست از خیانت برنداشته و همواره در عیان و نهان به اختلاف انگیزی و آتش افروزی در کشور های اسلامی دامن می زند.
به عقیده مفلح دست اسراییل با تبانی با برخی از کشورهای مزدور عربی، پشت بسیاری از حمله های تروریستی درکشورهای جهان است.
وی همچنین خاطر نشان کرد، اسراییل برای فرار از اتهام، برخی کشورها از جمله قطر را به حمایت از تروریزم متهم می کند، اما حقیقت این است که اسراییل خود تروریزم و سازمان دهنده گروه های تروریستی در منطقه و جهان است.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید