امروز مصادف با دوشنبه, 31 سنبله , 1399 , Monday, 21 September , 2020
کد مطلب : 8944 , ,
+
-

دشمنِ ترمپ؛ دوستِ امریکا!

زمان انتشار : سه‌شنبه, 20 ژوئن , 2017 , بخش : اخبار جهان

فولکر کایدر گفت: اینکه کاملا از امریکا رویگردانی کنیم یک خطای تاریخی کلان است!
رییس فراکسیون حزب دموکرات عیسوی جرمنی در گفتگو با روزنامه دی ولت، تصریح کرد که طبیعتا سیاست های دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا در بسیاری زمینه ها غیر قابل قبول است، اما امریکایی ها همچنان مهم ترین متحد ما در خارج از اروپا هستند و باقی می مانند.
وی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد که درست در این زمان باید دیدارهای پارلمانی بیشتری بین برلین و واشینگتن وجود داشته باشد. روابط بین جوانان دو کشور نباید کاهش یابد. ما باید با یکدیگر صحبت کنیم. امریکا ترمپ نیست و رییس جمهوری های دیگری بعد از وی وجود خواهند داشت. اینکه کاملا از امریکا رویگردانی کنیم یک خطای تاریخی کلان است.
کایدر همچنین گفت: اروپا باید مسئولیت بیشتری را بر عهده گیرد. این باور در سال های گذشته رشد کرده است. صدر اعظم جرمنی نیز در سخنرانی خود و البته تحت تاثیر برخی اظهارات ترمپ در نشست های جی 7 و ناتو بر این مسئله تاکید کرد. اروپا به اندازه کافی قدرتمند است که این مسئولیت را محقق کند.
وی در ادامه این گفتگو مناسبات جرمنی- فرانسه را برای آینده خوب اروپا مهم دانسته و تاکید کرد که برلین و پاریس باید بر روی پروژه های مشترک بیشتری کار کنند تا این شاخه را محکمتر کنند.
کایدر در ادامه ضمن مخالفت با برخی ایده های اقتصادی امانویل ماکرون برای منطقه یورو همچنین گفت: ما می توانیم یک مرکز دفاع سایبری مشترک و یا یک موسسه مشترک برای مطالعه دیجیتالی تاسیس کنیم. همچنین در صنعت تسلیحات نیز باید جرمنی و فرانسه همکاری های بیشتری با هم داشته و در اتحادیه اروپا پیشرو باشند.

دیدگاه ها بسته شده است

آخرین مطالب

مطالب پربازدید